Olympique Marseille 0:1 Arsenal FC : Hodnocení hráčů

Web gunners.cz přišel s myšlenkou oslovit čtenáře s Hodnocením hráčů. Druhým, kdo se přihlásil, byl uživatel AFC_Paja, který Vám předkládá svůj pohled na výkony hráčů v dnešním zápase. Za redakci AFC_Pajovi  děkuji a doufám, že nezůstane pouze u tohoto HH. Patrick

Hodnocení hráčů v zápase, ve kterém se víceméně nic nedělo, je velmi těžké. Navíc pokud je to první hodnocení hráčů Arsenalu v životě. Osobně nerad hodnotím číslem, ale budu se snažit. Buďte shovívaví, jdeme na to.

7,5   – Celý zápas prakticky bez práce, přesto se mi zdál jistý při vybíhání a sbírání vysokých balonů, které do prostoru malého vápna šli. Pomáhal obraně jako poslední obránce a dlouhé balony za naši obranu posbíral bez většího zaváhání.

7,5   V porovnání s Carlem jednoznačně lepší, je vidět, že je to Brazilec. S míčem si rozumí, ale někdy kličkování a mazlení se s balonem přehání a vytváří nebezpečné situace pro naši branku. Dnes držel levou stranu, jak dopředu, tak dozadu. Nenechal hrát soupeře proti němu. Vytkl bych mu žlutou kartu, která byla naprosto zbytečná. Byl aktivní a chtěl hrát. Bránit (někdy i útočit) společně s Andreiem to je kříž, který dnes zvládl.

8   Jestliže měl Per balony ve vzduchu, on je sbíral v soubojích po zemi a občas i ve vzduchu. Pozičně velmi silný vymazal jakoukoliv hrozbu útoku proti naší brance. Líbilo se mi, že se snažil obrané situace řešit fotbalově a ne razantním odkopem. Zabránil gólové šanci po průniku Valbueny dobrým výstupem proti balonu. Myslím, že dnes byl o malý chloupek silnější než Per

7,5   Ve vzduchu byl jistý, nevšiml jsem si, že by prohrál hlavičkový souboj. Co se týče soubojů na zemi, párkrát měl problém s rychlými protihráči. Jednou ho Valbuena vykoupal opravdu od hlavy až k patě a předkládal před branku. Jinak pozičně silný a jistý což bychom potřebovali i do budoucna. S kolegou v obraně tvořili dnes celkem dobrý štít.

6,5   Tento hráč to bude mít u fanoušků hrozně těžké. Měl by nahradit Bacaryho, což není úplně jednoduché. Přesto si myslím, že tah dopředu měl dnes dobrý, ale centrované balony od něj byly katastrofální. Kdykoliv se odhodlal pro centrovaný míč do velkého vápna, trefil buď prvního hráče, nebo hlavu bránícího soupeře ve vápně. Dozadu měl mezery v soubojích jeden na jednoho, ale ani jednou to nebylo nijak výrazné. O ruce v pokutovém území by se dalo polemizovat. V 55. minutě mohl vyslat Thea do gólové příležitosti, ale nepodařilo se. Nevím, jestli bylo důvodem střídání zranění nebo křeč ve svalu.

7   Ve 3. minutě obrovská chyba a následný faul za žlutou kartu. To opravdu nebyl dobrý vstup do utkání. Na druhou stranu, kdyby nefauloval, běžel by útočící hráč prakticky sám na branku. Po této minele se ustálil a pozičně byl vynikající. Hrál to, co měl, nepouštěl nikoho a nic za sebe, tak jak ho známe. Dost často přebíral práci Artetovi. Snažil se tvořit hru a vymýšlet dlouhé přihrávky. Všiml jsem si, že mu tato role nesvědčí a byl často dost nepřesný. V 55. minutě vybojoval balon ve skrumáži před naší brankou, ale vzápětí ho po zbytečné kličce ztratil, můžeme být jen rádi, že se míč dostal k Mertesackerovi a ten míč odkopl.

7,5   Aktivní od první minuty, chtěl balon. Měl dobrý pohyb, chodil si pro míče i do hlouby pole, snažil se dát hře myšlenku, Soupeř dobře bránil a tak se Tomášovi nedařilo rozpohybovat útok Arsenalu. Nepřesnými přihrávkami také nešetřil, ale snažil se své chyby napravit. Po jedné takové chybě předvedl asi 30 metrový sprint a skluzem krásně odebral balon a napravil tak své zaváhání. Mě se dnes po dlouhé době na hřišti líbil.

6   Těžké. Nemohl se moc dostat k pořádné přihrávce, nic moc nevymyslel. Pro útočnou fázi nevymyslel prakticky nic. Byl hodně málo vidět, zdálo se mi, že hraje až moc zatažený. Hodně často hrál až za Songem a odtud nemá šanci se podílet na vytvoření brankové příležitosti. Jeho rohové kopy byly pramálo nebezpečné, kopané byly až do malého vápna, kde je samozřejmě sebere golman. Až na jeden, po kterém se měla pískat penalta. V druhé půli byl prakticky neviditelný.

3,5   Co říci. Jestli Theo hledá na hřišti formu, tak Andrei tam hledá kopačky. První poločas naprosto odchozený, bez bojovnosti, nedal snad jedinou přihrávku přesně. S míčem se díky „skvělé“ poziční hře a „neuvěřitelnému“ nasazení prakticky nepotkal. Během tří minut druhé půle se potkal s míčem vícekrát než za celý první poločas. V počátku druhé půle se trochu zlepšil, působil trochu aktivněji, ale hrát za Arsenal 15 minut je málo. Střídání až v 77. minutě jej vysvobodilo a díky bohu, že šel dolu.

6   Měl to dnes strašně těžké, naprosto se nepotkal s míčem. Když ano, neměl si to s kým dát. Místo si hledal 10-15 metrů od obranné linie, odkud branku nevstřelí. Co si nevybojoval, to neměl a že toho moc nebylo. Pohybem také moc nehýřil , ale dostat kloudný míč do šance, když nefungují křídelní prostory a obrana se může klidně ve dvou lidech věnovat našemu kapitánovi, je prostě nemožné. V 90. minutě odmítl rozhodnout v dobré šanci. Dnes průměrný výkon.

5   Až ve 26. minutě jsem si všiml, že tam běhá někdo abnormálně rychlý. Nedostal se ke své největší přednosti, průnikům po straně a překládání balonu před branku. Celkově byl nevýrazný. Když se dostal k centru, tak trefil prvního hráče. V 64. minutě se dostal do gólové šance, ani nevěděl jak, možná také proto neproměnil. V obraně pozičně celkem pomáhal, ale také žádný výraznější zákrok. V této době na hřišti spíše hledá formu než by hrál fotbal. Celkově slabý výkon, ale nejhorší nebyl.

Střídající hráči

6   Nahradil Jenkinsona v 61. minutě. Dlouho se hledal, obdržel přísnou žlutou kartu. Byl dost nevýrazný, nepřesný a prohrával hlavičkové souboje. Bylo na něm znát, že post stopera mu sedí víc, dopředu se netlačil ani z poloviny tak jako Carl. Když se odhodlal překročit půlící čáru, poslal první dobrý centr, který propadl přes dva hráče a dostal se k Rambovi. Nevím jestli to tak chtěl, nicméně se tam balon dostal.

6   Vystřídal Thea v 67. minutě. Byl určitě pohyblivější i aktivnější než Theo Snažil se přejít 1 na 1. První dobrou přihrávkou vyslal Robina do šance. Při gólové situaci dobře navázal obráce a vytvořil tak místo pro střílejícího Aarona. Jinak nebyl moc vidět. Ale lepší než Theo.

Přišel. Rozhodl. Nic mezitím. Zlatá ruka Mr. Wengera. Měl hrát už od 45. minuty. Po příchodu na hřiště se rozkoukával. Prakticky neměl vliv na hru. Poté výborně naběhl z druhé vlny, kde se k němu dostal centr od Johana a chladnokrevně zakončil. Můžu říct, že já jsem si už málem utrhl vlasy, když jsem viděl, jak dlouho mu to trvá, ale Rambo to udělal výborně. Číselně nehodnocen.

Dnes velmi cenné tři body. Jestliže se stane, že AW prokaučuje zápas, tak dneska zaslouží za svá nevynucená střídání pochvalu. Dobře rozpohyboval útočnou fázi a zápas rozhodli střídající hráči. Co se týče obrany, tak si myslím, že až na šanci domácích ve 34. minutě, kde Mertesacker a Song špatně komunikovali, působila velmi jistě. To nám v minulých zápasech chybělo. Na druhou stranu jsem čekal od útoku Marseille mnohem víc (hlavně po rozhovoru s fanouškem).