On Tour – Arsenal vs. Sunderland

Anglický  fotbal mám moc ráda a mým velkým přáním bylo, podívat se na něj jednou přímo v Anglii, a to speciálně na Arsenal. Když jsem zjistila, že lístky na něj mohu sehnat přes gunners.cz, začala jsem ihned jednat.

Když  jsem se tedy po nějaké době dozvěděla, že lístky na Kanonýry opravdu dostaneme, začala jsem se moc těšit. Již zavčasu jsme začali zjišťovat důležité informace, které by se nám mohly v Londýně hodit. Jak se dostat z letiště do centra, trasy metra, kde nastoupit a kde vystoupit, ceny za dopravu a tak dále…

Do Anglie jsme odlétali až v den zápasu. Vše bylo celkem na čas, bez nějaké časové rezervy, takže i nervy občas dost působily…Stačilo by někde náhlé zpoždění a fotbálek jsme nemuseli stihnout..Tento způsob bych nikomu nedoporučovala a příště bych se již jistě zařídila jinak…No ale, hlavně že jsme jeli na Arsenal, všechno ostatní bylo druhořadé.

Po příletu jsme měli asi 3.5 hodiny na cestu na Emirates Stadium. To se sice zdálo zpočátku jako celkem dlouhá doba, ale nakonec nám to tak tak vyšlo…Letiště Stansted, na které jsme přiletěli, leží totiž na okraji Londýna a jen cesta z něj na zastávku metra nám rychlíkem trvala téměř hodinu…Letecké společnosti, které létají na tyto vzdálenější letiště jsou sice levnější, ale doprava z letiště do centra se dost prodraží, speciálně v Londýně…Vlak nám jel z letiště naštěstí za chvíli, takže vše probíhalo podle našich představ..Již z letiště s námi jeli fanoušci Arsenalu s červeno-bílými šálami. Při přestupu na metro jich už chodily celé davy…To nás aspoň částečně uklidnilo, že máme správný čas.

Vystoupili jsme až na zastávce Arsenal, ta byla stadionu nejblíže.

Obrovský a krásný Emirates Stadium byl hned vidět…Samozřejmě  jsme neodolali a navštívili obchod se suvenýry, který byl sice již dost přeplněný, takže prohlídnout si v klidu všechno zboží bylo prakticky nemožné, ale i tak jsme nakonec vybrali vše, co jsme chtěli.

A pak už rychle, hledat naše místa. Musím uznat, že ES je velmi přehledný a dobře značený, takže jsme neměli nejmenší problém. Místa jsme měli skvělá, s krásným výhledem…

Teď už jen zbývali naši Gunners a první hvizd. Vše jsme pečlivě natočili i nafotili, jen bylo malým zklamáním, že Rosa nehrál už od začátku, ale to nám vynahradili ostatní hráči a výsledek zápasu. Celý průběh hry byl pro mě nezapomenutelným zážitkem. Fanoušci Kanonýrů dokáží vytvořit skvělou atmosféru a neuvěřitelně podporovat své hráče!

Doufám, že se na Emirates Stadium ještě někdy podívám, tento výlet stál opravdu za to!