‚Ozil je v nominaci a má šanci nastoupit‘ tvrdí Emery

Unai Emery potvrdil, že Mesut Ozil je v nominaci na středeční 4. kolo Carabao Cupu, které odehrajeme na stadionu Liverpoolu a má šanci hrát. Unai odpovídal na to…

zda je Ozil v nominaci a zda bude hrát…
Ano, zítra. Je v nominaci na zápas, takže má šanci hrát. Dnes ráno jsme měli velmi dobrý rozhovor. Já a Mesut a řekl jsem mu, že na něj mám stále stejný názor. Ví, co od něj chci, je to stejné jako v loňské sezóně, když jsme spolu v první den předsezónní přípravy mluvili. Je to stejné jako před měsícem a v tomto směru nám některé okolnosti nepomáhaly, být konzistentní, k dispozici pro hru. Ale řeknu, že v posledních týdnech se v tréninku zlepšuje a chce týmu pomoct. Například dnes ráno jsme spolu mluvili a chtěl jsem se jej zeptat na to, jak přemýšlí o tom, jak může týmu pomoci a zítra být s týmem. Poté, když budeme na stejné vlně a budeme mít stejné myšlenky, může i hrát. Byla to velmi dobrá konverzace a zítra je v nominaci.

o tom, co chce od Ozila vidět…
Potřebujeme jeho kvalitu, jeho schopnosti a konzistenci. Potřebujeme jeho pozitivní myšlení a potom nám na hřišti pomůže. To je další krok. Myslím, že udělal spoustu pokroků již předtím, teď chci vidět to, co v předsezónní přípravě a před měsícem, aby nám na hřišti pomohl.

o tom, co musíme předvést, abychom se dostali do čtvrtfinále…
Každý zápas v této soutěži může být odlišný, zítra je to pro nás velmi dobrá příležitost. Budeme myslet na to, že Carabao Cup je důležitý a je to příležitost, jak si opět vybudovat sebedůvěru a naši cestu. Není důležité, koho budou mít na hřišti, my potřebujeme každého hráče a zítra budeme mít příležitost dát šanci jiným hráčům než těm, kteří hráli v neděli, v EL také mají šanci zápas zopakovat. Zítra nastoupí 11 hráčů, 18 jich je na soupisce, mají příležitost odehrát dobrý zápas a zvítězit. Každý zápas je náročný, možná také vymění několik hráčů, zvítězit na Anfieldu je však těžké v jakémkoliv zápase.

zda bude Ozil kapitánem…
Uvidíme, je jedním z kapitánů. Ještě o tom přesně neuvažuji, ale určíme základní jedenáctku a zda v ní bude. Bude to záležet na tom, kdo další bude hrát. Mohl by být, ano.

/arsenal.com/