Parlour: Adeho čeká tvrdá práce

Legenda Arsenalu, Ray Parlour, upozornil Emmanuela Adebayora, že na sobě bude muset hodně tvrdě pracovat, aby si na svou stranu získal všechny fanoušky Gunners, ale zároveň jedním dechem dodal, že si je jistý tím, že se mu to podaří.

Adebayor v minulé sezóně vstřelil ve své první sezóně coby hráč základní sestavy 24 ligových gólů, čímž značně pomohl mužstvu Kanonýrů ke konečnému třetímu místu.

 

Začátek minulé sezóny ho našel ve vynikající formě, což mu zajistilo oblibu u fanoušků, přičemž mnoha goonerům doslova spadl kámen ze srdce, protože se obávali o budoucnost svého klubu, poté, co ikona klubu, Thierry Henry, přestoupila za 16 miliónů lliber do katalánské Barcy.

 

V průběhu léta se ale zdálo, že jeho kariéra na Emirates Stadium je u konce, protože média přinášela spoustu hráčových roztodivných prohlášení o tom, že požaduje větší plat, nebo že klub opustí.

 

Tato “sága“ je ale už zdá se u konce, protože hráč minulý pátek podepsal s klubem nový, čtyřletý kontrakt.

 

Po vstřelení vítězného gólu proti Realu Madrid hráč zuřivě líbal znak Arsenalu na svém drese, aby všem ukázal, kdeže se to rozhodl podepsat novou smlouvu.

 

Nicméně, bývalý záložník Arsenalu, Ray Parlour, varoval Adebayora, že bude muset udělat mnohem více, aby si získal respekt a obdiv všech fanoušků.

 

„Pro Adebyora je velké plus, že se rozhodl zůstat v klubu. Je to pro nás nesmírně důležitý hráč, takže jsem velmi spokojen s tím, že se  rozhodl spojit svou budoucnost s tímto klubem.

 

Proti Realu předvedl naprosto úžasný výkon, ale to teď bude muset předvést v každém zápase. Fanoušci musí vidět, že touží a chce hrát za tento klub.

 

Jsem si naprosto jistý tím, že pokud na sobě bude tvrdě pracovat, a vstřelí pár gólů, fanoušci budou opět oslavovat jeho jméno.“

 

Parlour se rovněž vyjádřil k případným novým posilám. Prohlásil, že Arsene Wenger potřebuje minimálně ještě jednoho hráče, aby mohl konkurovat Manchesteru United v boji o titul.

 

„Přišli jsme o některé klíčové hráče, jakými byli Flamini, Hleb či Gilberto.

 

Ale pokud Wenger přivede ještě jednoho zkušeného záložníka, potom si myslím, že nás čeká skvělá sezóna.

 

Jsem toho názoru, že Fabregas je pro nás klíčem k úspěchu. Existuje jenom pár hráčů na jeho pozici, kteří se mu vyrovnají.“

 

Mimoto Parlour také podpořil rozhodnutí Wengera ponechat v roli kapitána Arsenalu Williama Gallase.

 

/teamtalk/