Partizan Belehrad 1-3 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Z horké půdy se třemi body po divokém průběhu…

Fabianski – 8: Pro Lukasze zápas s čistým svědomím a poněvadž to byl klasický CHL mač, kde prakticky „nikdo nevyčníval“, dostane ode mě MOTM. Hned ze začátku měl dva dobré zákroky proti střelám soupeřů, má chycenou penaltu plus další velmi dobrý zákrok, všechny tyto zákroky mu mohou (očekávám, že na Shitford Bridge bude chytat on) v nadcházejícím zápase pomoci. Je torchu horší ve hře nohama, jeho rozehrávky stejně jako u Almunii nejsou kdovíjaké.

Sagna – 7: Celkem precizní práce pravýho beka AFC bez větších komplikací dozadu i dopředu. V obraně si vedl dobře proti nebezpečně vypadajícím situacím, semtam si pomohl hlavou, semtam skluzem hasil. Dopředu toho moc nepředvedl, z tohoto hlediska velmi tichý zápas od Baca, když narazil, k vpnu vyrazil, jinak se ale spíše držel u poloviny hřiště a kombinoval.

Squillaci – 6,5: Jeho hra do těla byla dnes na stopera velmi slabá, několikrát místo namáčknutí se na soupeře od něj hodně poodstoupil a vzniklo z toho nebezpečí, to opět zopakoval i na konci zápasu a nechal tím vyniknout Fabianskiho. Dal svůj první gól v AFC, uvidíme, zda dostane šanci i v neděli.

Djourou – 6,5: Měl hodně práce ve vzduchu a vedl si střídavě. Stejně jako jeho kolega ani Johann neoplýval naprostou jistotou, na kterou jsme alespoň Vermaelena zvyklí. I on vytvořil ze začátku zápasu hrubku a poslal soupeře do šance, postupem času tlak Partizanu opadával a i stopeři tedy měli méně práce.

Gibbs – 7,: Herně byl lepší než druhý krajní obránce, ale zaspal v situaci, po které se kopala penalta a a to mu body strhává na úroveň Sagny. Dopředu byl více aktivní než Sagna, dozadu se nevyhnul nějaké zbytečné komplikaci, celkově není moc všechny obránce za co hodnotit.

Song – 6,5: Byl o něco  lepší než s WBA, předvedl několik velmi dobrých zákroků díky kvalitnímu positioningu. Opět ale musím zopakovat, že by se měl daleko více soustředit na hru dozadu, protože jeho pozice, kdy i útočí, se mi příliš nezamlouvá. Ano, udrží hodně míčů a málokdo ho od míče odstaví, jenže přínos pro ofenzivu od něj je celkově malý a defenzivně potom strádáme ještě víc. S přelivem hlavy přišla nová dimenze Songa – horší, nelíbí se mi to, nepodává výkony, které mohu nazývat standartní.

Denilson – 6,5: Mravenčí práce od Deniho, i když bych možná čekal trochu víc vzhledem k tomu, že DM měl vedle sebe. Naběhal toho nejvíc, ze začátku zápasu předvedl dobrý zákrok ve vápně, kdy měl soupeř možnost dát branku, pokazil to nesmyslnou rukou ve vápně, to se stát nesmí. Ve hře nekazil, neměl moc osobních soubojů ani možností více vyniknout.

Wilshere – 7,5: Další dobrý zápas pro Jacka. Schytal toho opět celou řadu, což je další důkaz toho, že byl hodně u míče a hodně se staral o hru AFC. Nahrál Arshavinovi na první gól, celkově si právě s Arahavinem hodně rozuměl, ukázal svůj přehled o hře, soupeř si s ním nevěděl rady. Střídání pro mě znamená, že s ním můžeme počítat do základu na CFC.

Rosický – 7: Má asistenci u gólu Chamakha, velmi kvalitní centr, který z našich hráčů umí dát málokdo. Sbíhal si do středu, taky se chtěl starat o míč, dle mě si nevedl vyloženě špatně, na druhou stranu bych od něj jako od kapitána a zkušeného hráče čekal trochu víc, především pak v situaci, kdy měl dát gól na 2:0.

Arshavin – 7,5: Pozitivum: Arshavin se dnes vracel, ne vždy, ale více než v předchozích zápasech. Negativum: Co mohl, to spálil. To mu nedávám za vinu, ale šancí měl na více než jeden gól. Dobře si rozuměl s Wilsherem, několikrát podnikli výpad jen oni dva s Chamakhem. Dal Chamakhovi výborný pas, následně ale penaltu nedal, i když chtěl zvolit jeden z jistějších způsobů, ale nezadařilo se. Pokud se nezraní, i on na Chelsea bude hrát, tak snad si bude z Ivanoviče dělat dobrý den a zároveň si pravá strana neudělá dobrý den z Arshavinových defenzivních schopností.

Chamakh – 7,5: Jako každý zápas makal. Byl na hodně věcí sám, často se vracel hlouběji do pole, dopředu jsme se moc netlačili nebo nám to trvalo delší dobu. Jeho pád byl otřesný, dostal nakopáno, penalta asi jasná, ale tenhle styl se mi nelíbí a tak, jak za něj kritizuju všechny ostatní, za něj budu kritizovat i Chamakha. Následně dal gól, celkem si rozuměl s AA a JW, i on bude na Chelsea hrát.

Střídající hráči:

Nasri – Měl kontrolu nad míčem, to jeho tahání míče bylo v té době, ve které hrál, i prospěšné. Má asistenci u třetího gólu, hezky vystřelil z první do letícího míče, snad se rozehrál před CFC, nevěřím, že ho AW nechá sedět.C

Vela – Měl nějaký střelecké pokusy, všechny zlikvidovány, některé na roh, jiné gólmanem.

Clichy – nehodnocen

Byly to nervy, ale počítá se výhra a já v ní věřil, cokoliv jiného by mě zklamalo. Pro Fabianskiho byl tento zápas vynikající příležitost nabrat před derby sebevědomí, tak snad ho do soboty neztratí. Obrana je i nadále nejistá, především stopeři nejsou 100%. Wilshere opět předvedl proč se s ním musí počítat už tuto sezónu jako s hráčem základu, útok by potřeboval pomoci hráči ze zálohy, Chamakh bývá na řadu věcí osamocený. Rychle zacelit všechny rány, postavit na CFC to nejlepší, co máme, dát tam 3 góly a vyhrát 3:2, proč ne?

See Ya