Páteční tiskovka Arséne Wengera

Arséne Wenger se dnes na tradiční páteční tiskovce opět rozpovídal. Jeho postřehy dojmy a názory si můžete přečíst v následujících řádcích

Je tým stále ve hře o titul?

Arséne Wenger si toto nemyslí, považuje to za velmi „ambiciozní“ prohlášení.

„Nemyslím si, že jsme stále ve hře o titul. To by se musel stát zázrak, aby Manchester United a Chelsea začali ztrácet body a s nimi i Liverpool.

Co máme ovšem v našich hlavách je fakt, že se chceme dostat co nejblíže týmum z prvních dvou příček.

Pokud se podívate na tabulku a rozpis zápasů, tak není nic jisté. Ale v tuto chvíli je říct, že jsme stále ve hře o titul, unáhlené.

To ovšem vůbec neničí naši snahuu dostat se co nejvýše v tabulce, jak jen to jde.“

Jak jsou na tom naši reprezentatni?

Arséne je starý známý zastánce zrušení březnových reprezentačních zápasů. Z jeho kádru bylo povoláno 16 hráčů, 8 z nich hrálo své zápasy ve středu a 4 z nich, Robin van Persie, Diaby, Eduardo a Nasri nezasáhnou do zápasu proti Citizens.

„Pro tyto zápasy není opravdu místo.

Ale jsme pro to, aby se druhý reprezentační zápas hrál v úterý místo středy. Myslím, že hráči jsou od soboty do středy znudění a posunutí zápasu by prospělo jak jim, tak i nám, protože by jim to přidalo den navíc vzhledem k sobotním zápasům Premier elague.

Myslím si, že tento princip lidé uznávají, ale nebyl zatím zařazen do současných kvalifikací. Doufám, že ho zařadí do příští kvalifikace na EURO 2012.“

Co říká na nového kouče Newcastlu United, legendu Alana Shearera?

„Je to velmi dobrý krok angažovat jej jako trenéra a je to také mentální vzpruha pro všechny fanoušky Newcastlu. Vrátí jim to zpátky víru a naději.

On je schopen vštěpit týmu chuť vyhrávat. Změnit tým během osmi zápasu není trenérství, to je magie.

Co může udělat během tak krátké doby, je zapracovat na psychické stránce týmu a na taktice.

Přeměnit klub trvá mnohem déle. Ale on může mít pozitivní vliv na všechny kolem sebe.“

Jak probíhají jednání ohledně nové smlouvy Robina van Persieho?

„Až podepíše řekneme vám. Zatím nejsou žádne novinky, zda podepsal, nebo ne.“

Hrozby v zápase proti City?

„Velký pozor si musíme dát na Stephena Irelanda. Je to velmi dobrý hráč, který pracuje pro tým, má dobrý přehled o hře a je dobře technicky vybaven. Rozdá také velmi mnoho asistencí.

Cením si ho. Měl dobrou sezonu a je to kvalitní hráč od té doby co jej znám. Jsem překvapen, proč nehrál za národní výběr své země.“

Která část sezony rozhoduje o titulu?

Náš manager má jasno.

„Samozřejmě, duben je ve hře o titul klíčový, nejen pro nás, ale pro každý tým. Březen, duben a květen určí úspěch vaší sezony.

Poslední dobou jsme nabrali formu a vybojovali jsme si naši pozici díky tvrdé práci, která je za námi. Nyní přichází na řadu finální část sezony, kde se každičký zápas stává extrémně důležitým.“

Jaká je Wengerova budoucnost v Arsenalu?

„Nejsem připraven na to, abych zde mluvil o své budoucnosti v tomto klubu. Smlouvu zde mám do léta roku 2011, to je ještě dlouhá doba.

Věřím, že jsem vždy projevil oddanost a závazek vůči Arsenalu. Nevylučuji, že zde budu déle než do roku 2011, chci se jen soustředit na zítřek. Na tom td záleží.

Jsme jako tým v dobré pozici a chceme se soustředit na krátkodobé cíle. Náš úspěch závísí na tom, jak dobře se na tyto cíle připravíme a taky na naší inteligenci, zahodit pryč spekulace o cílech dlouhodobých.“

Je náš maneger znepokojen zvěstmi okolo Cesca Fabregase?

Kolem Cesca Fabregase krouží, jako již téměř každé přestupové období, dravec jménem Barcelona, který by jej rád získal do svého výběru.

„Proč bych měl být zklamaný? Pokud bych byl, znamenalo by to, že jsem od něj čekal něco jiného, ale to já nečekal.

Ne, neznepokojuje mě to. Co je důležité, je jak dobře se s takovými věcmi v klubu vypořádáme. To je důležitějši než to co lidé říkají.

Jakékoliv neshody by byly projevem slabosti z naší strany a to opravdu nechceme. Nemůžeme ovlivnit co lidé řikají, píší nebo co si myslí. Můžeme ovšem ovlivnit to, jak velkého úspěchu můžeme dohromady dosáhnout.

Období, které je před námi může být obrovskou lidskou zkušenosti pro všechny naše hráče. A chci aby se tak stalo. Nejdůležitější je abychom hráli nejlépe jak umíme.“

/arsenal.com/