Páteční tiskovka Arséne Wengera

Náš manager se na této velmi rušné tiskovce rozpovídal o příchodu Arshavina, progressu Tomáš Rosického, derby proti Spu*s a o počasí, které zatěžuje celou Anglii.

Wenger na otázku zda byl přestup Arshavin legální a jestli ho uvidíme v derby

Arshavinův transfer byl dokončen v úterý, den poté, co bylo oficiálně uzavřeno přestupové okno. Ovšem FA udělala díky výjimečným meteorologickým podmínkám, které panovaly v tu dobu nad Británií, výjimku, díky které mohly kluby provádět transfery další den.

Některým týmům (Aston Villa, Reading) se to nelíbilo a podaly na Arsenal stížnost za porušování přestupových podmínek.

Arséne Wenger reagoval na tuto otázku následujícím způsobem.

„Bylo to za 5 minut dvanáct, ale bylo to v souladu s pravidly. Nemáme co skrývat. FA nám náš transfer schválila, takže nevím, co všichni řeší.

Všechno jsme udělali správně. Navíc, každé přestupové okno se objeví 10 až 15 klubů, které musí čekat do rána následujícího dne, jen až komise jejich přestup oficiálně potvrdí. A na to si nestěžuje nikdo.

Nevím proč nás za to někteří kritizují. Nemají jediný oprávněný důvod. Opravdu to nechápu“, zakončil Wenger

„Co se týče Arshavina a derby proti Tottenhamu, je pro něj vyhrazeno místo. Nejhorší pro hráče je, když není na zápas takového kalibru připraven, anebo když se zraní na předzápasovém tréninku.

Zítřek rozhodne. Uvidím, v jakém bude rozpoložení a podle toho rozhodnu, zda se objeví v sestavě nebo ne. Nechceme nic uspěchat.

Nicméně pro všechny případy bude připraven. Je teď někde v letadle, protože musel odletět do Ruska, aby si vzal víza. Vrátí se dnes v noci.

Je to talentovaný a inteligentní hráč. Pokud vám tyto dvě veci nechybí, vždy máte šanci, že prorazíte. Musíte mu ale dát čas. Není zrona fit, protože za sebou má jen 10 dní tréninku se Zenitem po dlouhé pauze.“

Wenger na otázku jak to vypadá s Tomášem Rosickým

„Tomáš má naordinovaný intenzivní trénink. Jsem v tomhle ohledu velký optimista. Zrovna před chvíli jsem se s ním bavil při jednom z jeho cvičeních na hřišti. Už dokonce pracuje s míčem.

Mohl by být velká posila. Myslím, že ho máme za 6 týdnu zpátky.“

Wenger na otázku zda počasí které v Anglii panuje ovlivňuje tréninky našeho mužstva

„Máme štestí, že jsou hřiště vyhřívaná, takže se můžeme připřavovat normálně. Na tyto podmínky se nemůžeme vymlouvat. Počasí neovlivníte. Nicméně, tolik sněhu jsem zde dlouho neviděl.“

/arsenal.com/