Páteční aktuality a spekulace

Dnes začíná konečně EURO, rozhodně nekončí kolotoč spekulací, ale přímo k Arsenalu je toho dnes po málu. Možná je to dobře.

Ivan Gazidis jménem vedení klubu příslibil, že přehodnotí platovou politiku Arsenalu tak, aby pomohl Arsene Wengerovi být konkurenceschopným na přestupovém trhu. Pevně doufám, že toto není spekulace. Nicméně podobné prohlášení zaznívá z klubu nikoliv poprvé a nikoliv poprvé klub řeší, jak se v létě elegantně zbavit některých předražených náhradníků.

Odchovanec naší akademie zamířil do Stoke City. Osmnáctiletý Ben Glasgow podepsal svůj první profesionální kontakt. Příchodem tohoto pravého obránce zahájil Tony Pulis letní utrácení Hrnčířů.

Nejlepší fotbalista světa Nicklas Bendtner (promiň Nicku, můžeš si za to sám) změnil agenta. Nově je pod křídly Angličana Toma Brookse. Jeho první úkol je najít pro Bendtnera klub odpovídající jeho kvalitám a nárokům. Debaty o „ořezání“ jeho současné týdenní gáže ve výši £52,000 hráč jednoznačně odmítá.

Ryo Miyaichi se ukázal ve velmi dobrém světle, ať už to bylo na hostování ve Feyernoodu nebo v Boltonu. I pro další sezónu je o něj zájem. Není vhodné předbíhat, ale zřejmě to ještě nebude na pravidelné hraní v prvním týmu Arsenalu a tak zamíří opět na hostování. Na stole údajně leží nabídka z Boltonu, který potřebuje pomoc s návratem mezi elitu nebo ze Southamptonu, který naopak touží jako nováček mezi elitou setrvat. Pokud bude Ryo odcházet, bude zřejmě rozhodovat hlavně garance počtu odehraných zápasů za první tým.

A jeden evergreen na závěr – agent Jana Vertonghena opět potvrdil, že smlouva se Spurs je těsně před uzavřením. Tahle sága se začíná táhnout. Fanoušci Slepic před sebou nemají příjemné léto – Modric je údajně jednou nohou v Manchesteru United, Van der Vaart je možná oběma nohama v Tottenhamu, ale hlavou určitě někde jinde. Spurs si zkrátka užijí léto způsobem, který až moc důvěrně známe…