Páteční aktuality a spekulace

Je tu pátek, blázni mají svátek, takže spekulacím se bude určitě dařit. Zdá se, že vlna veder udeřila po celé Evropě a IQ některých pisálků jejím vlivem nepřekračuje průměrnou denní teplotu.

Po dlouhé době mám možnost psát článek se spekulacemi a chystám se opravdu si ho užít. Začneme v Itálii. Kdysi součást mojí oblíbené středové řady Mathieu Flamini opouští jako volný hráč AC Milán. V poslední sezóně toho moc neodehrál vinou těžkého zranění, nicméně v dvacetiosmi letech to stále není hráč na odpis. „Arsenal je v mém srdci a bude tam pořád. Vždy budu fanoušek Arsenalu a opustit ho nebylo lehké.”  To prohlásil v rozhovoru během své první sezóny v Miláně, v dubnu 2009. Zbytek nechávám na vaší fantazii.

Podle rozhovoru pro TF1 se Arsene Wenger vyjádřil nezvykle otevřeně k přestupu Oliviera Girouda. Prý ho na 90% uvidíme příští sezónu v Arsenalu. A hned hráče i pochválil – jeho potenciál, kombinační schopnosti, kolektivní pojetí hry… Olivier se musí červenat ještě teď. S takovou pochvalou od Arsene Wengera by možná byl ochotný hrát i za pytlík bonbónů. Ovšem jeho bývalý klub Montpellier, možná pro některé trochu překvapivý vítěz Ligue 1, se nespokojí s trochou cukrátek – za tento přestup vysázíme £13 milionů.

Za poslední dva týdny se nám, tedy alespoň podle žurnalistů, sami nabídli dva záložníci. Zájem hrát anglickou ligu a nejlépe v Arsenalu vyjádřili Yann M’Vila i ruská senzace Alan Dzagoev. U M’Vily nás nejspíš čeká ještě dlouhý kolotoč spekulací, s Dzagoevem by to mohlo být jednodušší. Končí mu smlouva, konkrétně letos v prosinci, pokud nepodepíše v létě novou, začne se CSKA porozhlížet po movitém kupci. Dzagoev je údajně hodnocen na £13 milionů, ale to je zřejmě cena v ropných tabulkách. Pokud o něj neprojeví zájem někdo z šejků, může být klidně k mání i za polovinu.

Podle rozhovoru pro iDnes zvažuje Tomáš Rosický konec reprezentační kariéry. Velká škoda pro českou reprezentaci, ale zřejmě výhra pro Arsenal a hlavně pro hráče. Tomáš je opakovaně sužován zraněními a čas získaný na rekonvalescenci na úkor reprezentačních akcí pro něj klidně může znamenat prodloužení klubové kariéry o jeden či dva roky. A ruku na srdce – není to reprezentace, která hráče živí.

Naše letošní letní sága “RvP: Cesta do pekel” má další dvě kapitoly. Ta první se jmenuje “Jedeme na výlet”. Podle zaručených informací Robin van Persie s týmem odcestuje na asijské turné. Klub ho v případě neprodloužení smlouvy neuvolní a umožní tak Olivierovi Giroudovi získat čas na adaptaci v anglickém fotbale. Zda to zabere celý rok nebo jen půlrok, už dobře informované zdroje mlčí. Druhá dnešní kapitola se jmenuje “Překvapivý zvrat”. Podle vždy úžasného a velmi tvůrčího Mirroru je Arsenal připraven Robina prodat. Konkrétně v dárkovém balení se stužkou a cenovkou £30 milionů. Není rozhodující odkud bude kupec, klidně může být z Premier League, hlavně když vysází na stůl zmíněnou částku

A než vedro otupí i moji mysl loučím se s vámi a přeji všem hezký víkend.