Páteční aktuality a spekulace

Vítejte u pátečního přehledu spekulací a aktualit. Zcela vyjímečně zaskakuji za Nezbedníka a pokusím se vám předložit co nejúplnější sumář dnešních zpráv.

Na místě prvním nemohou chybět zprávy z Manchesteru. I když tentokrát k nám míří oklikou z tiskové konference po utkání Barcelona-United (0:0, 2:0 na penalty), které se hrálo v Göteborgu. Wayne Rooney vysvětlil, jak velkou smůlu měl jeho tým loni v lize a že pro letošek mají dostatek motivace. Zmínil taky, že City mají několik dobrých hráčů a Chelsea utratila hodně peněz, takže bude těžké s nimi bojovat. A pochválil Robina van Persieho a moc si ho přeje jako spoluhráče a doufá, že již brzy budou hrát spolu. A nedal penaltu, ať mám to pomlouvání kompletní.

Tato tisková konference byla vůbec bohatá na dotazy  týkající se Arsenalu. Tito Vilanova snad ani není z Barcelony nebo měl slabší chvilku. Jinak si neumím vysvětlit jeho odpověď na dotaz k Alexandru Songovi: „Nerad mluvím o hráčích mimo můj tým. Existuje mnoho hráčů, kteří se mi líbí a nejsou součástí týmu, ale já o nich nemohu mluvit. To by bylo vyjádřením nedostatku respektu k jiným klubům.“ Ode mě má palec nahoru a dva bludišťáky. Snad ho různí Busquetsové a Iniestové poslouchali…

Nuri Sahin je na roztrhání. AC Milán se rozhodl předvést poněkud netradičním způsobem, jak moc potřebuje hráče, který přinese do zálohy italského klubu nový, svěží vítr. Na hřišti v Bronxu, které je domovem Yankees, se nechal v přáteláku Realem spláchnout 5:1. A milánští rozhodně nešetřili opory. K dalším zájemcům patří už několikrát zmiňovaný Tottenham, kam se Sahinovi evidentně nechce a nově také Liverpool.

Jak vidíte, dnes jenom ohříváme polívčičku z předchozích dní, nic nového pod sluncem. Máme před sebou poslední dvě dekády transferového okna a možná trochu klidnější týden před startem Premier League. Z našeho pohledu se bude lámat chleba až v posledních dnech přestupového období, kdy se bude muset klub definitivně rozhodnout, zda prodá Robina nejvyšší nabídce nebo riskne jeho ztrátu příští léto. A do té doby si snad budeme užívat ještě hodně veselých vět od Sira Fergusona, který se tak rád všemu diví…

Aktualizace: Přece jen jsem narazil na další „zaručenou zprávu“. Záložník Ki Sung-Yeung, přezdívaný „korejský Gerrard“, se octil v hledáčku Atletica Madrid. Pokud má Arsene Wenger o hráče Celticu zájem, bude zřejmě muset minimálně dorovnat nabídku, kterou prý připravuje Atletico, tedy £6 milionů.