Paul Merson: Arsenal nemá vítěznou mentalitu, na titul nemá šanci

Bývalý záložník Arsenalu Paul Merson věří, že Gunners nemají v této sezóně šanci na titul v Premier League.

V rozhovoru pro Reuters Merson vysvětlil, že byl velmi optimistický před měsícem, ale že otázka by nyní měla být položena znovu, když jsme se vstoupili do posledních dvou měsíců sezóny. Podle Angličana, všechny body o které Gunners v této sezóně přišli ukazují, že jim chybí potřebná vítězná mentalita k ukončení šesti let bez trofejí.

Ohledně ztraceného vítězství ve finálovém zápase proti Birminghamu City ve Wembley, Merson řekl, že porážka jasně ukázala, že tento tým není psychicky připraven vyhrát trofej a nemohou tedy dosáhnout toho, aby jejich sezona dopadla úspěšně.

S osmi koly do konce je tým Alexe Fergusona, Manchester United v čele tabulky s 66 body, což je o 7 více než uhráli Gunners, kteří však mají zápas k dobru – proti Tottenham Hotspur – naplánován na 20. dubna.

Ohledně šance na titul pro Arsenal, Merson řekl:

„Nemají šanci. Byl jsem opravdu optimistický před pěti týdny, ale teď je to otázka. Prostě poztráceli příliš mnoho snadných bodů. Myslím, že je to všechno díky nedostatku vítězné mentality.“

„Porážkou ve Wembley od Birminghamu mě o tom přesvědčili. Pokud by porazili Birmingham, označil bych sezonu jako úspěšnou, protože by po šesti letech vyhráli svoji první trofej a to by jim pomohlo, aby získali vítěznou mentalitu.“

/thegunninghawk.com/