Pepe o přímých kopech, sebevědomí a dvojici Auba-Laca

Spousta otázek se valila na Nicolase Pepeho po jeho výkonu, který nám zajistil vítězství ve 3. kole základní skupiny Evropské Ligy proti Vitorri Guimaraes. V mix zóně odpovídal na dotazy novinářů…

o rostoucí sebedůvěře…
Dát dvě branky je pro sebevědomí dobré. Nejdůležitější však je to, že nakonec bereme vítězství. Ukazuje to naši mentální sílu a náš charakter. Už jsme to dokázali proti Aston Ville, kdy jsme taky otáčeli zápas. Nyní se můžeme soustředit na zápas proti Crystal Palace, který se blíží velmi rychle.

Start do zápasu jsme měli těžký, brzy jsme inkasovali. Nebylo to pro nás jednoduché. Rychle jsme zareagovali, ale bohužel jsme dostali druhý gól. Během 40 minut jsme museli hru dohánět. Podařilo se mi proměnit první a pak i druhý přímý kop, což je dobré pro tým i pro mě.

Nebyl jsem překvapený, jak Vitoria hrála. Začali dobře. Věděli jsme, že budou agresivní a hned na nás nastoupí. Bylo na nás, jak zareagujeme. Naneštěstí se nám to nepovedlo rychle. Přesto se nám podařilo zápas srovnat a nakonec i vyhrát.

o adaptaci…
Manažer mi věří. I když se mi chvíli nedařilo, vždy jsem měl manažerovu důvěru. Vždycky je důležité, když vám manažer věří.

Bylo těžké udržet mé sebevědomí vysoko. Věděl jsem, že to bude těžší. Je to naprosto jiná soutěž než Ligue 1. S jinou intenzitou. Musel jsem se rychle adaptovat protože očekávání jsou ode mě velká.

Bohužel to jsem neprokazoval na začátku, ale manažer mi vždy věřil a spoluhráči mě podporovali. Nadále tvrdě pracuji, abych předváděl dobré výkony a zvykl si na Premier League.

Klíčem je mít kolem sebe ty správné lidi. Mám zde svou rodinu, takže psychicky jsem na tom dobře, obzvláště když se zrovna některé věci nedaří. Hodně na ně spoléhám. Pro mě je vždy těžké jít někam do neznáma, kde se mluví jiným jazykem. Takže mít zde rodinu je pro mě důležité.

Fyzicky nejsem na svém vrcholu, protože jsem neměl řádnou předsezónní přípravu jako ostatní. Byl jsem na Poháru Afrických Zemí. Začal jsem po malých krůčcích a manažer o tom věděl. Pracuji tvrdě na tom, abych byl fyzicky silnější a mohl tak předvádět lepší výkony.

o trojici Auba, Laca, Pepe
Odehráli jsme spolu opravdu málo, možná něco okolo 30 minut. Ale dobře si na sebe zvykáme, mluvíme všichni francouzsky. Je pro nás důležité navzájem si rozumět. Doufám, že spolu budeme hrát častěji.

Auba mi přenechal penaltu proti Aston Ville. Teď jsem zahrával přímé kopy a dal dvě branky, on taky jeden proměnil. Probereme, kdo je bude zahrávat příště.

Jakmile jsem přijel do Londýna, Auba i Laca mi pomohli. Hodně jsem s nimi mluvil. Matteo také. Také mluvím s ostatními spoluhráči protože je důležité naučit se jazyk, abych mohl komunikovat se všemi.

/arsenal.com/