Přestupové novinky – Vidal, Schneiderlin, Jackson Martinéz

Hned na úvod není špatné zmínit, že letní přestupové okno začíná 9. června a skončí 1. září.

Barcelona v uplynulých letech získala za 123 milionů liber několik hráčů Arsenalu a nyní by ráda získala dalšího – v současné době je ochotna za jediného hráče utratit 50 milionů liber. Tímto hráčem je Aaron Ramsey. Welšský záložník byl španělskými představiteli v letošní sezóně pozorován již desetkrát, pojedenácté se tak přihodí na finále FA Cupu. Ramsey má v Arsenalu ještě čtyři roky platnou smlouvu, Barcelona však chce první nabídku stanovit na 50 milionech a nebude se bát jít výše. Katalánský klub má zakázané přestupy, podle The Sunu na to ovšem hodlá jít chytře. S Arsenalem by mohla Barcelona podepsat předběžnou smlouvu a čekat do ledna 2016, kdy bude zákaz zrušen.

Portugalská média přinášejí novinku, že Jackson Martinez z Porta se domluvil s Arsenalem a od léta by tak mohl působit v londýnském klubu. Osmadvacetiletý útočník v letošní sezóně nastřílel 32 branek. 

Brankář Arsenalu Wojciech Szczesny je spojovaný se Southamptonem, kam by mohl zamířit na hostování. Tak to alespoň tvrdí Metro.

Southampton se připravuje na pravděpodobný odchod Morgana Schneiderlina a mezi jeho hlavní zájemce by se mohl řadit i Arsenal. Cena francouzského záložníka se pohybuje mezi 25-30 miliony liber. Southampton, který údajně po celý rok hledá náhradu za služby pětadvacetiletého hráče, není pod finančním tlakem, aby tohoto borce musel prodávat.

Novou posilou Arsenalu by se mohl stát současný hráč Juventusu, Arturo Vidal. Chilský záložník byl sice více spojovaný s Liverpoolem, přesto skutečnost, že osmadvacetiletý borec má stejného agenta jako Alexis Sanchez údajně sehrála velkou roli v tom, aby se v létě stěhoval do Londýna. Podle Metra se společně dohodly jak kluby, tak i Arsenal s Vidalem na podmínkách kontraktu.

Metro ještě jednou. Tentokrát staronová tvář, Karim Benzema. Francouzský útočník prý stále zůstává v hledáčku Arséne Wengera, který je za útočníka Realu Madrid schopný vysázet 35 milionů liber

Idrissa Gueye je pětadvacetiletý záložník Lille a deník Daily Mail nám hlásí, že Arsenal by rád tohoto hráče Senegalu získal do svých řad. Částka, za kterou je Lille ochotné zmíněného hráče prodat, se pohybuje okolo sedmi milionu liber. Samotný Gueye dychtí po tom, aby si zahrál v Anglii.