Přestupové spekulace

Další porce oblíbených fám, spekulaci či případných transferů

Zájem Juventusu o Gilberta trvá. Brazilec by se údajně přestupu do Italie nebránil. Wenger však jeho přestup odmítl.

"  Juventus je velký klub a má v plánu vrátit se mezi elitu. V Arsenalu mám smlouvu do roku 2009, proto o mé budoucnosti rozhodne klub." řekl Gilberto


Dalším hráčem, který by mohl posílit Arsenal je francouzky reprezentant Florent Malouda. Rychle křídlo má zájem opustit Lyon, kde má smlouvu až do roku 2011.

" Přestoupím pouze do klubu, který je lepší než Lyon a takových na světe moc není. Arsenal a Juventus jsou pro mě zajímavé kluby. Mají historii, kulturu a solidní základnu, ale zajímá se o mě spousty jiných klubu. Mám dlouhodobou smlouvu, pokud bude mít někdo zájem musí jednat s Lyonem a předseda rozhodne zda odejdu nebo zůstanu."


Bývalý hráč Arsenalu Steve Sidwell zažívá v Readingu skvělou sezonu. Spekulovalo se o jeho případném návratu na Emiretes Stadium. Což Wenger okamžitě dementoval.

" Myslím si, že Steve se do Arsenalu nevrátí. Na jeho pozici máme obrovský přetlak."


Chelsea a Arsenal údajně bojují o peruanského reprezentanta ve službách PSV Jeffersona Farfana. 22- letý útočník je připravený přestoupit do jiného většího klubu.


Fulham, Reading a Wigan mají zájem v létě podepsat hráče Arsenalu Fabrice Muambu, který letošní sezonu strávil v druholigovém Birminghamu. Arsene Wenger však mladého záložníka pošle v sezoně 2007/2008 na další hostování.


Dle magazinu France Fotball se Arsenal uchází o dvojici francouzkých reprezentantů  Franck Riberyho a Erica Abidala.

Ribery po mistrovství světa odolal vádení několika velkoklubů komentoval svou situaci takhle:

" Nechci zažít stejnou situaci jako minulé léto. Můj hlavní cíl je, abych se s Olympiquem kvalifikoval do příštího ročníku Ligy mistrů a potom se uvidí, co bude dál. Kluby, které se o mně zajímali po mistrovství světa, se mě pořád pokoušejí kontaktovat."

Eric Abidal odmítl podepsat novou tříletou smlouvu s Lyonem, proto klub v létě nejspíě opustí. Zajem o oba reprezentanty projevil kromě Arsenalu i Real Madrid, AC Milan, Barcelona, Manchester Utd. a Liverpool.