Přestupové spekulace – nesmělý začátek

Ačkoliv se začátek přestupového okna teprve blíží, novináři nečekají…

Pomaličku, polehoučku se roztáčí stroj na spekulace a začínají z něj vypadávat první jména. To hlavní nás teprve čeká, ale malá ochutnávka je k dispozici již nyní. Navíc Arsene Wenger i vedení se netají úmysly letos rozbít pomyslné prasátko a na přestupy vynaložit větší částky než u nás bývalo zvykem. Hned první den po skončení sezóny to nese své ovoce.

Pojďme se nejprve podívat na důležitá data. Oficiální začátek přestupového okna je 1.7.2013, k tomuto datu budou tedy vesměs uzavřeny nové smlouvy (a vyprší ty staré). Přestupy končí k 31.8.2013, 23:00 BST, to je o půlnoci našeho času. Pro úplnost – sezóna 2013-14 začíná v sobotu 17.8.2013, její rozlosování se dozvíme 19.6.2013. Máte poznačeno v diářích? Výborně, můžeme se pustit do spekulací.

První jméno už je obehraná písnička. Středopolař Isco z Malagy plnil články o přestupech už loni. Letos je údajně v hledáčku také PSG, obou Manchesterů, Liverpoolu a nejspíš i Slovanu Černovír. Cenovka £35 miliónů, pokud se blíží pravdě, ze souboje o něj nejspíš vyřazuje Arsenal a možná i Černovír, na druhou stranu vyjednávací schopnosti našeho managementu ve věci nákupní ceny se dostatečně projevily u přestupu Cazorly, navíc £35 miliónů je zatím jen mediální nálepka.

Další jméno, které nadhodil třeba The  Week, bude nejspíš pro mnohé poměrně nové, ale je odpovědí na volání po defnezivním záložníkovi. Morgan Schneiderlin je mládežnický reprezentant země galského kohouta (+1 bod), je mu 23 let (+1 bod), v uplynulé sezóně si připsal i 5 branek (+1 bod), má za sebou 5 sezón v anglickém fotbale od League One po Premier League (+1 bod) a smlouva v Southamptonu by mu měla končit příští rok (+1 bod). Cenovka, která je na složce s jeho jménem, říká, že je k mání za £10 miliónů a tuto částku už prý Arsenal za hráče, který se fotbalu naučil ve Štrasburku, nabídl.

Mezi tři tyče k nám prý zamíří brankář QPR Júlio César Soares de Espíndola, zkušený Brazilec bude mít v září 34 let a mohl by být dobrým doplňkem ke kterémukoliv z našich současných  brankářů, který zde na začátku sezóny bude. Já osobně vidím jako celkem jisté, že nás minimálně jeden z polských reprezentantů opustí.

Na závěr si přihřeju polívčičku na cizím ohníčku – jak si můžete přečíst třeba zde, jednou nohou v Arsenalu už údajně je mladý francouzský úrtočník YaYa Sanogo.

Přeji vám všem pevné nervy v předpřestupním a v přestupním období.