Pires: Wenger Arsenal miluje a zůstane až do konce kariéry

 

Robert Pires věří, že Arsene Wenger zůstane v Arsenalu až do konce kariéry. Věří tomu i přes nedávný výrok Bosse o tom, že na konci sezóny zváží svou budoucnost v klubu.

“Myslím si, že v Arsenalu ukončí kariéru,“ řekl Pires. “Je to stejné jako s Fergusonem v Manchesteru United nebo Guy Rouxem v Auxerre. Podle mého názoru zůstane v Arsenalu. Arsenal jej potřebuje a on potřebuje Arsenal. C’est l’amour (“je to láska“).“

Pires odehrál v letech 2000 až 2006 za tým Arsene Wengera 284 zápasů. Od svého odchodu do Villarealu v roce 2005 však zůstává s Wengerem stále v kontaktu.

Pires se zúčastnil speciálního zápasu ve Wembley pro fanoušky a legendy FA Cupu a při té příležitosti promluvil o tom, že byl Wenger v létě šokován odchodem jeho klíčových hráčů. Nyní prý ale období kritiky skončilo.

“Nyní už se to uklidnilo, takže je atmosféra pro Arséna uvolněnější. V srpnu ztratil tři důležité hráče. Nasriho, Clichyho a Fabregase. Myslím si, že to musel být pro něj šok, a samozřejmě také pro fanoušky.

“Každý klub v Anglii si projde období krize. Na začátku to byl Arsenal a nyní Chelsea. Vzpomínám si na zápas, kdy Manchester United prohráli 6:1 se City. Každý říkal, že United skončili. To je fotbal, zvlášť když hrajete proti velkým týmům.“

 

/telegraph.co.uk/