Po přáteláku s Chelsea Partey podstoupí vyšetření kotníku

Nedělní přípravný duel na Emirates Stadium, ve kterém se domácí Arsenal postavil Chelsea, nedopadl úplně podle představ. Porážka 1:2 nás zdaleka tolik trápit nemusí, nýbrž ne úplně pozitivní zprávy ohledně zranění Thomase Parteye už ano.

Ghanský středopolař musel střídat ve 40. minutě poté, co si zřejmě zvrtnul kotník v souboji s Rubenem Loftusem-Cheekem. Po prvotním ošetření ještě zkusil bolest rozběhat na hřišti, leč neúspěšně. Nahradil jej Granit Xhaka, pozdějšího střelec jediného gólu Gunners.

K incidentu se po utkání vyjádřil také manažer Mikel Arteta: „Mluvil jsem s týmovým lékařem. Zítra podstoupí sken a další vyšetření. V tuto chvíli to nevypadá dobře.“

Pokud se vyplní pesimistické vyhlídky, 28letý záložník by mohl A-týmu chybět nejméně měsíc. V takovém případě by se jej netýkala první tři ligová kola, proti Brentfordu, Chelsea a Manchesteru City.

Loňská posila z Atlétika Madrid přitom do té doby hrála povedený zápas, v němž kvalitně rozehrávala ze zadních řad. Teď ale nezbývá než doufat, že si Thomas přivodil zdravotní trable menšího charakteru, než se aktuálně zdá.

/arseblog.news/