Po zápase: Arséne Wenger

Arséne Wenger se tradičně ohlédl za uplynulým utkáním.

O tom, že nejlepší střelec týmu je stoper

Jsem celkem bláznivý, ale asi ne zas tak moc. Co je dobré, je že střílíme góly. Dnes jsme dali čtyři, ale mohlo jich být daleko víc. I v zápasech, kde nejsme doma střílíme góly. To naznačuje, jaký máme potenciál.

O rychlém progressu Vermaelena

Myslel jsem, že se adaptuje rychle, ale ne tak rychle jak nám to předvádí. Buďme upřímní.

O čistém kontě

Je to dobré pro naši sebedůvěru. Obdržené góly jsou trochu cenou za náš styl hry. Ale jakmile se obránci sehrají a tým si zvykne na novou formaci, tak to bude ještě lepší.

O tom, kdo si uzme třetí gól

Koho chcete. Já bych ho uznal Eduardovi. Vedl jsme tuhle diskusi nedávno s UEFA. Pokud střela míří na bránu a odrazí se od obránce, tak gól není považován za vlastní, ale připisuje se střelci. Pokud však střela do brány nemíří a odrazí se od obránce do brány, tak je to považováno za vlastní gól.

O Ebouého zlepšení od posledního zápasu s Wiganem

Dělal co se dělat má. Byl zticha hrál a počínal si dobře. Jako fotbalista musíte reagovat i mentálně. Fanoušci stojí za ním, protože hraje dobře a se správným přístupem.

O Ebouého vyspění jako hráče

Je to citlivý a extrovertní kluk. Hraje jako obránce, ale má v sobě kreativního ducha. Proto ho stavím od zálohy, protože má dobrou akceleraci a držení míče. Na startu byl trochu nervózní, ale s věkem bude jistější. Bude se nechávat méně strhávat publikem a bude zlepšovat finální přihrávky. To nám dnes koneckonců ukázal.

O Tomáši Rosickém

Jsem velmi pozitivní. Nehrál 18 měsíců. Nyní hrál za reprezentaci i za nás. Je připraven hrát a podle mého názoru už se ze svých patálií dostal. Překonal své zranění

/arsenal.com/