Po zápase: Arséne Wenger

 Arséne Wenger po včerejšmí derby přiznal, že je spokojený s konečným výsledkem, ale výkon především v prvním poločase se mu příliš nezamlouval.

 

 

 

" Mám takový pocit, že tohle je první sezona, kdy jsme porazili Tottenham jak doma tak i venku. Dokonce si nepamatuji moc zápasu, kdy jsme získali tři body z takových zápasů jako byl ten dnešní. To je dobré znamení. I když nepodáme optimální výkon jsme schopni získat tři body. Musíte věřit ve své schopnosti, ale nejde každý víkend podát takový výkon a získat tři body."

O vánoční tradici

" Věřím, že je důležité být na prvním místě. Mám naději, že statistiky budou pravdivé. Pokud je to pravda zakončíme sezonu a dáte nám titul (smích). To je nejlepší co můžete udělat. Je příliš brzo hovořit o titulu. V posledních dvou letech byli o vánocích v trháku Chelsea a Manchester United, letos se o titul popere víc týmu."

O špatném prvním poločase

" V prvním poločase jsme podali špatný výkon. V druhém jsme se zlepšili, ale za stavu 1-0 jsme se příliš zatáhli, abychom udrželi výsledek. To pomohlo Spurs vrátit se do zápasu, Keane nedal svou šanci, Almunia chytil penaltu a a pak jsme naštěstí dali druhý gól. Když oni nedali pentli, pomyslel jsem si, že máme šanci vyhrát ten zápas, ale pokud by penaltu proměnili mohl jsem si taky říct, že máme velkou šanci, abychom ten zápas prohráli." 

O vzestupu Manuela Almunii

" Manuel přišel do Arsenalu jako neznámy brankář. Proto si ve velkém klubu musíš udělat jméno svými výkony. Což pro neznámého brankaře není jednoduché. Musel získat zkušenosti v našem klubu. Jak se může stát golmanem Arsenalu ? tím, že začne pravidelně chytat. Znáte to nikdy nechytal v takovém velkém klubu udělal několik chyb, ale vyhrál tři nebo čtyři zápasy, uklidnil a získal patřičné sebevědomí. Vidite je to dobrý brankář."

O gólu Bendtnera

" Myslím si,že jsme vyhráli, protože máme Bendtnera, který je výborný ve vzduchu. Dal krásný gól. tottenham při standartkách praktikuje osobní obranu – ty máš toho, ty vezmeš toho a ty zase toho. Ale ve zlomku sekundy se špatně dohodnete a nevidíš, že je někdo volný. To se někdy na hřišti stává."

O Berbatovovi

" Připomíná mi Thierry Henryho. Umí udržet svou pozici, ví, kde se má na hřišti pohybovat. Musím říct, že dneska podal skvělý výkon. Keane hrál taky dobře. Celý jejich tým tvrdě pracoval. Tottenham po ztrátě míče velmi dobře bránil."

/ arsenal.com/