Po zápase: Arséne Wenger

Manager tradičně odpovídal na své pozápasové konferenci.

O Aršavinově roli ve středu útoku
Má dobré fyzické parametry, pohyb a techniku. Mohl dnes dát dva nebo tři góly. Celkově podal velmi dobrý výkon.

O tom, zda je Aršavin náhrada za Robina
Ještě nevím. Vyzkouším to znovu a podívám se, jak na tom bude při venkovních zápasech. Musím taky najít vyváženou sestavu, protože je kolem něj mnoho technických hráčů jako je Rosický, Nasri, Fabregas, Eboue a ti všichni útočí z hloubi pole. Každopádně když je mimo hru Bendtner a Theo, tak moc možností nemáme. Očekávám však, že tito dva marodi budou do maimálně třech týdnů k dispozici.

O získání plného bodového počtu
Bylo to potřeba. Měli jsme dobrý první poločas a měli jsme vést 3:0. V druhém poločase se trochu projevily pocity z předchozích třech porážek a trochu jsme znervózněli. Co mě těší je fakt, že jsme soupeři nedarovali žádné vyložené šance, navíc jsme naši hru podpořily ujišťujícím gólem.

O stavu zraněných
Eboue, Rosický, Traoré, Gallas. Ti všichni jsou zraněni. S Rosickým může být out na delší dobu, u zbytku doufáme, že zranění nejsou vážná a měli by být fit příští týden.

O neproměněné penaltě
Je to jeden z těch dnů, obzvláště proti Stoke, kteří jsou velmi dobře organizovaní, mentálně silní a nepotřebují moc šancí k tomu, aby dali gól. Velmi jim k tomu pomáhájí dlouhá vhazování. Potrestají každou vaši chybu.

O úlevě z opětovného vítězství
Ano, je to úleva. Hlavně pro tým. Chci, aby byli úspěšní a v minulých dnech nás postihla dvě zklamání. Nemluvím však o zápase proti City, ale o prohře se Sunderlandem a Chelsea. Pokud bychom dnes nezvítězili, mohli byste zpochybňovat pokles naší morálky a mentality, ale ukázali jsme že nic takového nenastalo.

O návstěve Freddieho Ljungberga
Ano vím že tu dnes byl, ale nemluvil jsem s ním. Nebude však s námi trénovat v průběhu přestávky americké MLS, protože jsme se o tomhle tématu nikdy nebavili. Slyšel jsem však, že se mu v USA velmi daří, nejsem vůbec překvapený.