Po zápase: Arséne Wenger

alt

Arséne Wenger tradičně poskytl médiím jeho postřehy ze zápasu

 

 

O vítězství 3:0
Museli jsme bojovat. Měli jsme problémy nazačátku, protože nás zápasy s Liverpoolem a Burnely stály hodně sil, takže nám chvíli trvalo, než jsme našli to správné tempo. V prvním poločase jsme nevypadali nějak svěží, ale přišel gól do šatny. Pro mě osobně byla neproměněná penalta, která byla velmi, velmi přísně písknutá, momentem zápasu. Rychle jsme na ni zareagovali, vstřelili gól a přidali navíc kupu šancí.

O zlomovém bodě zápasu
Gól do šatny od Denilsona. V prvním poločase nás dobře tlačili a nenechali nás hrát. Museli jsme na to tím pádem odpovídat fyzicky a to se nám dnes myslím dařilo velmi dobře.

O přímáku Denilsona
Není to vyhlášený exekutor. Byl jsme docela překvapen, nebyl jmenován na tyto situace, protože je má na starosti Nasri. Ale nakonec to vzal Denilson na sebe. Zezačátku jsem si myslel, že bude chtít nacentrovat do vápna, ale skóroval. Změnilo to celý zápas.

O porážce United
Hlavně to ukazuje jednu věc: nikde nemáte jisté vítězství. Je to nové a zažívám to tuto sezonu v Anglii poprvé. Zadruhé, tým s nejvyrovnanějšími výkony bere vše.

O vyhazovu Marka Hughese z Manchesteru City
Je to smutné, když manager příjde o svojí práci. Obzvláště já uznávám zásadu, že trenér má mít dostatek času, aby uplatnil svou filozofii. Nevím jaká je tam situace, ale při pohledu zvenčí je to překvapivé a smutné.

O novém manageru Citizens, Robertu Mancinim
Je to člověk, který v Itálii odvedl excelentní práci. Určitě si veze do Manchesteru svoji vizi. Jak dlouho mu bude trvat než se projeví? To nevím, ale určitě k tomu bude mít všechny potřebné hráče.

 


/arsenal.com/