Po zápase: Emmanuel Adebayor

Emmanuel Adebayor obvinil Alvaro Arbelou z nafilmovaného pádu, za který byl útočník Arsenalu vyloučen….

Tožský internacionál dostal druhou žlutou kartu od rozhodčího Howarda Webba po hodině hry za stavu 1-1. Sudí ho potrestal za souboj s obráncem Reds, který po zákroku Adebayora dramaticky upadl na zem křečovitě svírající svojí tvář.

Manažer Arsenalu byl činem rozhodčího nesmírně rozhořčen, ale z opakovaných záběrů je vidět, že Adebayor zasáhl Arbelou do obličeje nikoli zvednutou paží, ale zvednutou kopačkou, za což byl pravděpodobně vyloučen.

Forvard Arsenalu ale navzdory tomu trvá na tom, že pouze bojoval o míč, a žádá rozhodčího Webba, aby uznal svou chybu.

„Doufám, že až rozhodčí přijde domů a pustí si to na televizi, uzná, že to sice byl faul, ale nebyl na žlutou kartu. Byla to jeho chyba.

Vysvětloval mi, že je to za mojí nohu v obličeji obránce Liverpoolu, ale kdybych nehrál tělem, nikdy bych nedokázal v anglické lize vstřelit žádný gól.

Snažil jsem se jenom získat míč, což je naprosto normální, a o to jediné mi šlo.“

Adebayorovo první napomenutí přišlo po – opět – vysoké noze, kterou zasáhl Emiliana Insuu. 

Hráč svoje vyloučení komentoval: „Obránce sebou praštil o zem, jako bych ho bodnul nožem.

Samozřejmě, že jsem velmi naštvaný. Jsme fotbalisté, a chceme hrát fotbal, a pokud máte prohrát nebo vyhrát, měl byste to dělat s 11 hráči na hřišti.

Nemůžu říct, že by podváděl, nicméně, rozhodně nepředvedl chování typu fair play.“

Wenger k tomu řekl: „Vůbec nesouhlasím s rozhodnutími rozhodčích. Zeptejte se Arbeloi nebo Carraghera, a ti vám sami řeknou, že se jich Adebayor vůbec nedotknul.“

/teamtalk/