Po zápase: Emmanuel Adebayor

ade Emmanuel Adebayor vyzdvihl výkon svých spoluhráčů z Arsenalu v úterním střetnutí Ligy Mistrů proti Portu, který nakonec londýnský celek s přehledem vyhrál 4:0.

Toto vítězství přišlo v pravou chvíli, protože Kanonýři se začali dostávat do potíží po sobotním prohraném střetnutí s Hullem. Ale Arsenal umlčel své kritky ve velkém stylu, Emmanuel Adebayor a Robin van Persie se každý dvěma góly zasloužili o to, že Gunners jsou po dvou odehraných kolech na prvním místě ve skupině G.

Tožský útočník řekl, že doufá, že si tuto formu přenesou i do sobotního utkání Premier League proti Sunderlandu, ale taktéž si myslí, že prohrát s Hullem není žádný „zločin“.

„Jsme rádi, že se nám tento zápas podařilo vyhrát, a jsme s ním naprosto spokojeni. Věděli jsme, že výsledek z tohoto zápasu bude hodně důležitý, obzvláště potom, co se stalo v sobotu, ale my jsme vyhráli 4:0, takže si myslím, že jsme se s tím poprali celkem dobře.

Nedomnívám se, že bychom byli před zápasem nervózní. Vlastně jsme byli celkem klidní. Uvědomili jsme si, že fotbal hrát umíme, a navíc se toto střetnutí hrálo na našem stadiónu. Prohrát s Hullem není žádný zločin. Ve fotbale se prostě takové věci stávají. V dalším zápase jsme proto museli ukázat chuť, charakter, a odhodlání utkání vyhrát. Ale určitě jsme se ze sobotního zápasu poučili.

Díky třem bodům z úterý jsme v čele naší skupiny, a s tím jsme pochopitelně nadmíru spokojení.

Nejdůležitější ze všeho je, abychom na náš výkon navázali i proti Sunderlandu. To jsme si už všichni „vtloukli“ do našich hlav. Ze zápasu s Hullem jsme si odnesli spoustu ponaučení, a doufáme, že stejné chyby nebudeme opakovat i v dalším střetnutí. Ale nebude to nic snadného, hrajeme totiž venku. Na tenhle zápas se každopádně musíme víc soustředit, a uvidíme, jak to dopadne.“

/arsenal.com/