Pod tlakem: Jak by se v krizových situacích zachoval Nacho Monreal?

Za několik měsíců tomu bude již pět let od chvíle, kdy do klubu z Málagy přišel Nacho Monreal. Španělský obránce během svého působení vystrnadil z pozice Kierana Gibbse, nedávno se vůbec poprvé trefil na Emirates Stadium. V nedávném rozhovoru pro oficiální web Arsenalu jednatřicetiletý fotbalista odpovídal na řadu otázek, které se týkaly především toho, jak by reagoval v situacích pod tlakem..

Ve kterém zápase za Arsenal jsi byl pod největším tlakem?
Zajisté to bylo při mém debutu. Smlouvu jsem podepsal teprve dva dny před tímto duelem. Hrálo se na domácím stadionu proti Stoke City a vyhráli jsme 1:0 Před utkáním jsem se cítil nervózní.

A co se týče zápasů, které se netýkají Arsenalu?
To se pro změnu jednalo o debut za národní tým. Naskočil jsem na přibližně patnáct minut a před zápasem jsem byl též nervózní.

Nyní si představme několik situací. Arsenal hraje finále poháru a pět minut před koncem vede 1:0. Ty ovšem do tohoto duelu nemůžeš nastoupit a musíš ho sledovat pouze doma u televize. Jak moc bys byl vystresovaný? Byl bys vůbec schopný to utkání sledovat?
Kdyby se to skutečně přihodilo, tak bych byl velice nervózní! Ve chvíli, kdy nejste na hřišti, tak to mnohem více prožíváte. Pokud hrajete, soustředíte se pouze na zápas, takže nemusíte myslet na cokoliv jiného. Nejhorší pocit je, když nejste na hřišti a a zrovna tam chcete být!

Na vaši bránu se řítí útočník soupeře. Po kom bys chtěl, aby na poslední chvíli zabránil gólu?
Byl by to Laurent Koscielny – je velmi rychlý, silný a velice dobře umí soupeři odebrat míč. Jsem si jistý, že by danou situaci zachránil.

Premier League vrcholí a tvůj tým bude v poslední minutě zahrávat pokutový kop, který by rozhodl o zisku titulu. Po kom bys chtěl, aby šel penaltu zahrávat?
Šel bych já! Ne, dělám si srandu. Byl by to Santi Cazorla. Naprosto bych mu věřil, že ji promění.

Jsou na řadě pokutové kopy. Zařadil by ses mezi první pětici hráčů?
Upřímně, neměl bych s tím problém. Kdybych na to byl určený, šel bych kopat klidně i jako první či poslední.

Stěhuješ se do jiného týmu v jiné zemi, kde se mluví odlišným jazykem. Je ti sděleno, že za tři měsíce musíš poskytnout rozhovor…bylo by to reálné? Jak by ses učil?
No…nemyslím si, že bych to zvládl. V Anglii jsem téměř již pět let, takže můžu poskytovat rozhovory v angličtině, za tři měsíce by to však bylo náročné. Osobně se domnívám, že novému jazyku začnete rozumět přibližně za půl roku. Možná v té době by to už šlo.

Nacházíš se v karaoke baru a všichni před tebou již odzpívali. Nyní je řada na tobě – jak dobrý jsi zpěvák? Co by sis vybral? Koho v týmu by sis rád vyslechl?
Dobrá otázka. S výběrem písničky bych si nebyl jistý. Zpívat jsem musel hned po příchodu do klubu a vybral si španělskou písničku La Bamba. Zajisté nejsem v týmu nejlepší zpěvák. Naopak Petr Čech na uvítanou předvedl rap, do kterého naházel všechna naše jména. Bylo to něco jiného a každý si to skutečně užil.

Za třicet minut mají dorazit hosté na večeři a ty jsi s přípravou ještě ani nezačal – umíš vařit? O jaké jídlo by se jednalo?
To je těžké – ale ano, zvládl bych to. Pravděpodobně bych udělal salát, k tomu kuře a samozřejmě také nachos a sýr!

Máš rok na to, aby ses naučil jiný sport a hrál ho profesionálně – co by si vybral? A co by vůbec nepřipadalo v úvahu?
Miluji tenis, patrně bych si vybral tento sport, ale na profesionální úrovni by to nešlo. Občas ho dokonce hraji, velmi si to užívám. Oblíbeným tenistou je pro mě Rafael Nadal.

/arsenal.com/