Pokud bude potřeba, Jesus odehraje i 70 zápasů za sezónu.

Gabriel Jesus věří, že vše, co dělá mimo hřiště, mu umožní odehrát za sezónu 70 zápasů. Jelikož se blíží přestávka kvůli MS, 13 zápasů muselo být od začátku října vmáčknuto do pouhých 43 dnů.

Dnes nám stačí i remíza, abychom si pojistili první místo v základní skupině EL a po vynechání z výpravy do Norska je brazilský útočník dnes připraven naskočit. Gabriel přiznal, že žádnou únavu necítí i přestože se před 5 měsíci stal otcem.

Na otázku, zda by byl po 70 zápasech za sezónu unavený, odpověděl: „Samozřejmě ne. Stoprocentně si jsem jistý protože po zápasech dobře regeneruji – lépe jím, lépe spím a užívám si život v dresu Arsenalu. Jsem připravený odehrát 50, 60 nebo 70 zápasů za sezónu.“

Není to jen o tělu, je to více o hlavě, protože ta kontroluje tělo. Jsem hodně se svou rodinou, hraju si se svou dcerkou, to mi hodně pomáhá. Samozřejmě toho dělám spoustu v klubu, doma nebo s fitness trenéry. Má žená mi také moc pomáhá. O tom je život, musíte si to užívat doma i v práci, pak se budete cítit mnohem lépe.

Gabriel se za Kanonýry trefil již 5x, naposledy však do sítě Sp*rs, takže už je 5 zápasů bez branky. V posledních 4 zápasech jsme také shodně dali vždy jen jednu branku a někteří kritici to připisují právě únavě. S tím však Gabriel nesouhlasí a tvrdí, že se i tímto náš mladý tým učí.

„Může se to stát, jsme nejmladší tým v lize. Stále je zde prostor ke zlepšení. Jak jsem řekl už po posledním zápase, cítím, že něco nedělám tak dobře, jako na začátku sezóny. Ale stejně si myslím, že se nám daří skvěle. Stále jsme první v náročné lize, hrajeme dobře, ale samozřejmě chceme dávat více branek.

Jsou to čtyři zápasy, ve kterých jsem nastoupil [Gabriel zřejmě myslel od začátku zápasu – pozn. překl.] a nedal gól. To už se stalo a jsem si jistý, že se to i někdy v budoucnu ještě stane. To je fotbal – nechci, aby to tak bylo, samozřejmě. Chci se zlepšovat, chci makat, jako vždy v mém životě a v dalším zápase se opět budu snažit. Jsem si stoprocentně jistý, že se trefím.

Po svém příchodu do týmu zaujal nejen svými střeleckými schopnostmi, ale také zkušenostmi v poměrně mladém věku, vítěznou mentalitou a svým profesionálním přístupem. Arteta jej udělal jedním z kapitánů a Gabriel věří, že i to, že je vzorem pro mladší hráče, mu pomáhá v dalším vývoji.

„Už jsem několikrát řekl, že v City jsem si to užíval. Každý ale občas potřebuje novou výzvu. Tak jsem to i cítil a jsem nyní šťastný. Myslím, že to pro mé sebevědomí byl nejlepší krok. Zde je přede mnou velká výzva, a to jsem chtěl, být zde v tomto mladém týmu.

Myslím, že v týmu jsem čtvrtý nebo pátý nejstarší hráč. Stále se ale cítím mladý a na každém tréninku vidím, že se všichni chtějí zlepšovat, každý se chce učit a vítězit.

Saka i Martinelli jsou stroje! Je s nimi zábava. Myslím, že jsem hráč, který má spoustu energie a hodně toho naběhá, celou dobu bojuji. Ale když s nimi každý den trénuji, uvědomuji si, že jim nesahám ani po paty, protože oni prostě nikdy nezastaví! Jsou jako stroje, navíc velmi mladí a už velmi kvalitní, oběma je 21. Mám štěstí, že s nimi mohu hrát.

Nejsem lídr jako kapitán. Pár jsem jich zažil – Kompany, Fernandinho, hodně mluvili, křičeli a hodně týmu pomáhali. Já jsem spíše klidnější. Mluvím méně, ale myslím, že vše potřebné ukazuji na hřišti a na tréninku. Běhám, pomáhám, když musím běžet za někoho jiného, kdo je unavený, tak běžím, je mi to jedno. Proto si myslím, že mě trenéři vybrali, abych byl jedním z kapitánů. Jsem šťastný a jsem za to vděčný.“

/arsenal.com/