Pompey – Hans Diary No. 4

A je to tady zase! Tři měsíce bez pořádného fotbalu. Vždycky se paradoxně zhruba od půlky dubna těším, až to všecko skončí, těším se, že ve středu a sobotu nebudu od rána jako na trní a teď když je to tady tak je mi smutno, že je zase jedna sezóna v prdeli. Ta právě skončená byla sice v háji už od remízy s PSV na Ash Grove, ale přece jen jsme ještě mohli koukat na fotbal a chvilku se i obávat o Ligu Mistrů. Což bylo svým způsobem taky dramatické.

Tak jsem se dneska těšil, jak večer vyměním zdroj u compu, dotáhnu výsledky tipovačky (jediná tipovačka, kde mužete vyhrát dres, trenýrky i stulpny AFC), pohraju si se statistikami a jako třešničku napíšu další část svého blogování. Začalo to nadmíru dobře, zdroj se podařilo až podezřele rychle přemontovat, ale to co následovalo už tak veselé nebylo. Větrák se sice nádherně roztočil, na rozdíl od toho předchozího, ale dým, který se ze skříně začal valit se mi zase tak moc nelíbil. Ani rychlé vypnutí už nezabránilo nejhoršímu a fungl nový zdroj se stal fofrem kusem šrotu. Kdyby vás to zajímalo, tak chybka byla ve špatně zapojeném kablíku do 3.5" mechaniky, následný zkrat už jen dokonal dílo zkázy. Jak vidíte chybu jsem hned odhalil, takže kdybyste někdy potřebovali poradit s compem, s důvěrou se na mne obraťte. Teď zachraňuji co se dá na notebooku, ve kterém se vrtat ani neodvažuji. Stačí, že má "Y" a "Z" přehozené oproti tomu co jsem yvzklý, takže se předem omlouvám za větší množství překlepů. Přečtu si to po sobě dvakrát.

No nic, nebudu unavovat svými rodinnými problémy a spíše se soustředím na včerejší zápas. Ze začátku to vypadalo, že se naše pražsko-středočeská gruppa bude moct tak maximálně kochat sledováním teletextu. Nicméně Matygol vymyslel a já ho podpořil v posledním zoufalém pokusu, zkusit sousední sportbar, který vyšel. Takže jsem byli nakonec asi jedni z mála, kteří včerejší zápas viděli a mohou o něm podat ucelenou zprávu, zakalenou jen pár Gambáči. Pokud čtete některé z anglických blogů (Arseblog, Goodplaya, East Lower), můžete mi poprávu vytknout, že opisuju, ale ono to prostě nejde shrnout jinak – ten zápas totiž velmi typicky uzavřel naši nepovedenou sezónu. Zase jsme měli šance, zase je neproměnili, zase jsem dostali hloupý gól, naštěstí tentokrát ho Graham Poll chybně neuznal. Jediné co bylo na včerejším zápase zajímavé, kromě toho, že Baptistovi se povedlo neproměnit třetí penaltu v jedné sezóně, což už je výkon, bylo nasazení hráčů, které jsme v poslední době moc nevídali – Hoyte, Senderos, Djourou (v záloze!). Do brány se dokonce postavil Poom, kterého jsem já osobně viděl chytat za AFC poprvé v životě. Pompey, na to že jim ještě šlo o pohár UEFA hráli překvapivě zoufale a Arsenal jim v tom od zhruba 60. minuty začal zdatně sekundovat. Do té doby jsme byli jednoznačně lepší, jenže pokud vepředu hrajete na jediného útočníka, kterým je Baptista, tak si moc velké naděje na gól dělat nemůžete. Celkem by mně zajímalo co s ním a Reyesem bude. Jestli Bestii sledovali lidi z Realu tak je musí omývat, koho, že to předloni Arsenalu vyfoukli. Reyese jsem viděl párkrát, spíše jenom v nějakých šotech, ale zoufalejší než Baptista nebyl. Střeleckou impotenci měl v dresu AFC sice srovnatelnou, ale byl platný alespoň na křídle. Nicméně Josému se zpátky do Londýna nechce ani náhodou, což činí celou shituaci celkem jasnou. Být na místě Wengera, tak Baptistu s poděkováním vrátím do Španěl a pro Reyese fofrem najdu kupce. Sice nám asi nedá těch 15 mega co stál, ale prodejný bude určitě. Vše by se údajně mělo vyřešit tento týden. Osobně jsem přesvědčen, že oba jsou hráči, kteří mají potenciál hrát na úplně jiné úrovni než jsme dosud viděli, jenže v našem dresu se jim to jaksi vymklo. A navíc to londýnské počasí, že… Good luck boys, ať už skončíte kdekoli.

Ale zpět ke včerejšímu zápasu, alespoň stručné hodnocení. Pokud si najdete sestavu, tak vám musí být jasné, že o nějaké super sehranosti nemohla být ani řeč. Wenger údajně šetřil hráče, které chce v létě nabídnout – takový zraněný Almunia stojí ještě o £10 liber méně než zdravý. I z toho pohledu je potěšitelné, že minimálně 60 minut jsme Pompey přehrávali a dohromady je k ničemu nepustili. O koncovce jsem už psal, takže výsledek 0:0 je vcelku spravedlivý – i když domácí fans by asi nesouhlasili. Poom byl vcelku v pohodě, ale roli trojky bych mu přece jenom ponechal. Docela se mi zamlouval Djourou na místě Gilberta (nepřicházel náhodou do AFC jako záložník?), stejně jako Hoyte na místě Ebouého. Paradoxem, nejen včerejšího zápasu je, že hráčem, který hraje nejvíce dopředu je Clichy. Jestli bude pokračovat ve zlepšování z letošní sezóny tak věřím, že za rok dva bude vedle něj ten borec, co hrál na jeho fleku předtím (nějaký As.Hole) vypadat jako Lokvenc vedle Henryho.

Takže jsme zase o sezónu starší. Témat na pravidelné zaplnění mého "blogu" asi ubude, pokud AW neroztočí nějaký přestupový kolotoč (určitě se můžeme těšit na nějakého mladého francouze), což bych vzhledem k očekáváním, která mám pro příští sezónu už dnes uvítal.

CU Hans