Pondělní aktuality a spekulace

Nizozemsko možná trochu překvapivě nepostoupilo ani ze základní skupiny Eura 2012 a tak se může Robin van Persie začít věnovat prodloužení svého kontraktu. Arsenal je připraven nabídnou smlouvu s platem 140 tisíc liber týdně a pěti miliónovým „věrnostním“ bonusem, jestliže van Persie odmítne, klub je připraven jej prodat.

 

Podle The Sunday Sun se Arsenal začal zajímat o jednoho z hráčů Sunderlandu. Nejedná se o Nicklase Bendtnera, o kterého má zájem Galatasaray Istambul. Arsenal za něj požaduje čtyři a půl miliónu liber a dánský útočník tak může následovat Emmanuela Eboueho, který tam odešel minulé léto. Hráč Sunderlandu, který je dalším v seznamu možných posil Arsenalu je záložník Stephane Sessegnon. Martin O’Neill se nechal slyšet, že pokud za něj přijde slušná nabídka s prodejem nebude váhat.

Jak už informoval Patrick v rubrice „49“ tak Yann M’Villa údajně prohlásil, že má rád jak Premier League tak i Arsenal a kdyby došlo k dohodě mezi kluby, tak by v Arsenalu i rád hrál. Podle Arseblogu však toto prohlášení převzalo Sunday Mirror bez uvedení jakéhokoliv zdroje. Pokud nám tedy Patrick neřekne něco jiného, doporučuji to brát s velkou rezervou.

Útoční Montpellier Olivier Giroud, který má být oficiálně oznámen jako posila Arsenalu do konce tohoto týdne nechce veřejně mluvit o své budoucnosti. „Je hezké, že se o mně mluví, ale o své budoucnosti teď nemohu nic říct.“. Snad teď nebudeme každý týden číst zprávy o tom, že jsme blízko jeho přestupu, jako to má Spurs s Janem Vertonghenem.

 

/rúzné zdroje/