Pondělní aktuality a spekulace

Je tu pondělní ráno. Španělsko ještě spí po noci plné oslav a nad španělskou fotbalovou říší slunce nezapadá. EURO skončilo, přestupové okno se otevřelo a první týmy PL vstupují do předsezónní přípravy. Spekulace ale už mají svoji hlavní sezónu.

 

Dnes se jen těžko dá očekávat oficiální ohlášení velkého přestupu, vždyť by v mediálním světě stálo ve stínu včerejšího finále. Pojďme tedy alespoň sesbírat drobky spekulací. Začneme letním evergreenem. Mancini poskytl rozhovor, ve kterém se vyjadřuje k přestupním cílům svého klubu a nemůže nezmínit Robina van Persieho. Pokusím se citovat co nejpřesněji: “ Van Persie je hráčem Arsenalu a já se nechci chovat k Wengerovi bez respektu. Máme čtyři útočníky a příprava začíná za pět dnů. Nemůžete očekávat žádné velké změny v tak krátkém čase.“ Tak snad budeme dnes klidněji spát.

Chelsea připravuje šokující nabídku na Theo Walcotta. Alespoň Daily Mail je šokován. Theovi zbývá z kontraktu rok, novou smlouvu zatím nepodepsal a vcelku pochopitelně licituje o podmínky. Zájem o jeho služby už údajně projevil i superbohatý PSG, který mohutně podává nabídky podle ekonomického modelu využívaného i v City. K Walcottovi by si rád pořídil i Terryho. Ve hře o služby Theo Walcotta je prýi další londýnský klub – Tottenham.

Lyopn je připraven vyslechnout si nabídky na brankáře Hugo Llorise. Ve dvacetipěti letech to ale není hráč, který by byl ochoten přijmout jiné místo než pozici jasné jedničky. Na EURO odchytal všechny zápasy Francie a prezentoval se solidními výkony. Na druhu stranu je to gólman, který si občas vybere slabší chvilku a předvede nějaký nepochopitelný kiks.

Dalším zázračným dítětem ve sbírce Arsene Wengera by měl být Reise Allassani z Crystal Palace. Ofenzivní záložník, křídelník, podhrot… Allassani je útočný univerzál. Už ve čtrnácti letech si zahrál za anglickou U16. Allassani je menší postavy, skvěle technicky vybavený a střílí hodně gólů. Není divu, že je v hledáčku Newcastlu, Tottenhamu, Chelsea i Arsenalu. Ovšem Arsenal má jednu velkou výhodu – tento chlapec je totiž fanoušek Kanonýrů.

Tolik zatím pro dnešek, objeví-li se další zprávy, budu se snažit udržovat článek aktualizovaný.