Portsmouth 0-3 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

I s obměněnou sestavou jsme zápas s Pompeys zvládli na jedničku…

Fabianski – 7,5 – S každým zápasem se zlepšuje. V prvním poločase měl de facto pouze snadné zákroky, první obtížný přišel až ve druhé půli proti šanci Kanua, se kterou si bravurně poradil. I když mu to v zápase proti Chelsea dvakrát nevyšlo, i dále řeší některé situace vybíháním z brankové čáry, aby zmenšil střelecký úhel střelcům soupeře, čímž včera překazil šance Crouche a Utaky. V 82. minutě navíc po rohu Pormsouthu předvedl zákrok alá David Seaman, když z brankové čáry jen tak tak vyboxoval hlavičku Distina. Velmi dobrý a jistý výkon.

Sagna – 7 – Narozdíl od ostatních klíčových hráčů (s čestnou vyjímkou Songa), kteří dostali den volna, se Sagna možná trochu překvapivě objevil v základní sestavě. V celém utkání mi připadal trošku unavený, možná, že měl také zůstat na lavičce, otázka ovšem zní, kdo by místo něj hrál. I tak si ale odvedl svůj standard, navíc připravil přihrávku pro Arshavina, na něhož byla potom odpískána penalta.

Djourou – 7
– Švýcarský stoper asi při zranění Silvestreho dostane šanci v úterním zápase, tudíž toto utkání potřeboval k rozehrání, protože, přiznejme si to na rovinu, ve druhé půli proti Middlesbrough zrovna jistotou neoplýval. Nicméně, včera to od něj byl velmi dobrý a klidný výkon. Vedl si dobře jak ve vzduchu, tak i na zemi, a zabránil třem jasným šancím Pompeys ve druhé půli. Djourou je typem hráče, který se, třeba stejně jako Fabianski či Song, zlepšuje s počtem odehraných utkání, takže proti United se o střed naší obrany nebojím.

Song – 7,5 – Song odehrál toto utkání na pozici středního obránce na pozici odpočívajícího Kola Tourého. Proč ale Wenger nenechal odpočívat i Songa, který je pro nás ve středu zálohy v současnosti nepostradatelný? Na zápas sezóny proti United by se mu odpočinek určitě hodil, nicméně i tak včera předvedl velmi dobrý a jistý výkon, jediné, za co bych ho trošku pokáral, bylo prvních pět minut ve druhé půli, kdy se přes něj dostali hráči Porsmouthu k několika šancím.

Eboué – 7,5 – Já jsem vloni Ebouého na pozici záložníka vyloženě nesnášel, a bál jsem se, kdykoli se k němu přiblížil míč, nicméně letos se, až na zápas proti Wiganu, nesmírně zlepšil. I tak je ale vidět, že jeho přirozená pozice je na kraji obrany, kde si vede nejlépe. Dokáže totiž skvěle bránit, je rychlý, a navíc může skvěle podporovat krajního záložníka svými útočnými choutkami. Připravil dvě skvělé šance pro Velu, a směrem dopředu byl opravdu hodně vidět. Také se hodně zlepšil ve svém rozhodování, dokáže včas přihrát tomu nejlépe postavenému spoluhráči. Jeden z nejlepších výkonů Emmanuela v této sezóně.

Walcott – 6,5 – Vypadal hodně unaveně a nejistě v průběhu celého utkání. Nedokázal pořádně zpracovat míč, který ho včera ale vůbec neposlouchal. I tak ale opět ukázal, že s jeho rychlostí se nedokáže nikdo měřit, ani obránci Porsmouthu. Rozhodně to byl risk ho dnes postavit do základu, protože si mohl přivodit zbytečné zranění, což by znamenalo další ztrátu do utkání s United, což se mimochodem v tomto utkání málem několikrát stalo. Kvůli Theovi musel lékař Levin několikrát na plochu, až Wenger konečně pochopil, že by bylo asi moudřejší ho vystřídat a nechat ho odpočinout, což bylo to nejlepší, co mohl manažer udělat. Bylo sice velmi těžké ho odstavit od míče, nicméně, měl by hodně zlepšit své přihrávky a centry, potom se z něj stane hráč světové kvality.

Ramsey – 6 – V první půli působil velmi jistým dojmem, dokázal podržet míč a následně ho přesně a dobře rozehrát. Ve druhé půli ale začala jeho spolupráce s Denílsonem hodně hlasitě skřípat, tudíž nakonec byl Rambo vystřídán. Pokud se chce stát hráčem základu, měl by zlepšit svojí fyzičku, protože momentálně je až příliš snadno odstavitelný od míče.

Denílson – 6,5 – Oproti posledním zápasům dnes Denílson předvedl velmi dobrý výkon, možná i proto, že záloha Porsmouthu nebyla de facto ani v nejmenším, obzvláště v první půli, adekvátním soupeřem. Dobře si rozuměl s Arshavinem, pro kterého připravil i několik šancí. Navíc na konci druhého poločasu poprvé ukázal i náznak toho, že pochází z Brazílie, kdy si dovolil velmi pohlednou a drzou kličku. Rozhodně velmi zlepšený výkon od Denílsona, ale stačí to na to, aby se v úterý octnul v základní sestavě po boku Fabregase? Samozřejmě to záleží pouze na Wengerovi, já si ale myslím, že by na této pozici měl jasně hrát o třídu lepší Song.

Vela – 7,5 – Vstřelil svůj první gól v Premier League po zablokované střele Arshavina. Vynikající přízemní střelou do růžku branky nedal Jamesovi nejmenší šanci, načež se utkání dohrávalo v podstatě v tréninkovém rytmu. Pokud bude dostávat šance pravidelně, například na úkor Bendtnera, může se z něj stát klinický zakončovatel typu Eduarda. Dnes hrál za útočníky, a skvěle si s nimi rozuměl. Na to, že dá se říct měsíc nehrál, to od něj byl skvělý výkon

Arshavin – 8 – Poprvé od svého příchodu ze Zenitu dostal šanci vést tým coby kapitán, a popasoval se s tím skvěle. Byl u všech tří branek Arsenalu, a pokračuje ve vynikajících výkonech. Připravil první branku pro Bendtnera přesným centrem, vybojoval penaltu, a připravil třetí branku pro Velu. Navíc je to velmi poctivý hráč, což dokázal po odpískání pokutového kopu, když začal mávat a ukazovat – Ne, to neměla být penalta, ale rohový kop! – z opakovaného záběru bylo vidět, že měl pravdu, čímž u mě velmi stoupl. Schválně se zkuste zamyslet, který z fotbalistů v současném fotbale by byl schopen přiznat, že byla penalta odpískána nesprávně?! Myslím, že byste je spočítali na prstech jedné ruky.

Bendtner – 7 – Vstřelil sice dvě branky, ale nijak oslnivý výkon to nebyl. Při vstřelení té první měl velké štěstí, protože jeho ne zrovna dobrá hlavička vypadla Jamesovi z náručí za brankovou čáru. Pro Bendtnera to byla jistě velká úleva, protože chvíli předtím zazdil skvělou šanci. Dokázal pak také proměnit penaltový kop, a po zbytek zápasu se snažil o vstřelní hat-tricku, to se mu nicméně nepovedlo. Vyjímaje těchto dvou branek ale nepředvedl nic světoborného, míč se mu neustále pletl mezi nohama, nedokázal přesně přihrávat, zabrzdil spoustu šancí, a neustále se stahoval do středu či na kraj zálohy. Doufám, že toto viděl i Wenger, a nepostaví pod dojmem dvou branek Nicklase do základu proti Manchesteru, rozhodně bych vedle Adebayora, pokud se neuzdraví Persie, viděl radši Velu. Adebayor a Bendter jsou totiž typově hodně podobní hráči, ani jeden z nich není příliš jistý po zemi, jsou to spíše hráči do pokutového území. To Vela na druhé straně dokáže přejít jeden na jednoho, a má velmi dobré zakončení.

Náhradníci

Bischoff – 6

Merida – 6,5

Randall – Na hřišti nebyl tak dlouho, abych ho mohl hodnotit.