Poslední vývoj v kauze „Arshavin“

Vedení Zenitu podle nejnovějších informací požaduje vyšší nabídku za hráče, zatímco jeho agent naznačuje, že pokud Zenit jeho klienta nenechá přestoupit, odejde v listopadu coby volný hráč. 

Není pochyb o tom, že spolu stále vedení obou klubů vedou jednání, ale vypadá to, že ruský klub odmítl i druhou nabídku na svůj klenot.

První nabídka Gunners v hodnotě 10 miliónů liber byla odmítnuta také, a tak včera do Petrohradu přiletěl CEO Arsenalu Gazidis, aby přestup dovedl do úspěšného konce.

Hlasy z Ruska, konkrétně hráčův agent Lachter a manažer Advocaat, včera prohlásili přestup za de facto uzavřený, ale podle nejnovějších informací to tak nevypadá.

Jednání totiž stále pokračují, a mluvčí Zenitu Petrohrad, Andrei Petrov, vzkázal vedení Arsenalu, že bude muset svojí nabídku ještě zvýšit, pokud chce získat fotbalistu, který ruskému klubu pomohl vyhrát jak Pohár Uefa, tak i Superpohár, tak i Ruskou ligu.

„Nemyslíme si, že by 12 miliónů liber byla dostatečná nabídka za takového hráče.“
, řekl Petrov listu The Guardian.

„Nerad bych mluvil o konkrétní částce, ale částka okolo 20 miliónů liber by byla pro Zenit přijatelná“.

Mluvčí ruského klubu taktéž potvrdil, že Arsenal je v současnosti jediným klubem, který se o 27-letého záložníka zajímá, navzdory tomu, že britský tisk naznačuje, že by se do boje mohl po odmítnutí Kaká přidat i Manchester City.

K údajnému zájmu ze strany jiných klubů se vyjádřil i hráčův agent, Dannis Lachter:

„O žádném dalším klubu nevím, a můžu potvrdit, že rozhodně nejsem v žádném kontaktu s vedením Manchesteru City. Nevím, jestli byl anglickým klubem kontaktován Zenit.“

Agent také vyslal varování k vedení Zenitu: „Akceptujte nabídku Arsenalu, nebo Andrei odejde v listopadu coby volný hráč.“

Zenit je v současnosti velmi dobře finančně zajištěný klub, majoritní podíl v něm má multimilardářská společnost Gazprom (mimochodem vlastněná akcionářem Arsenalu, Usmanovem), tudíž by finanční částka za hráče nemusela být tak vysoká, ale tento odhad se den za dnem ukazuje mylnějším a mylnějším.

Lachter se i přesto snaží svému klientovi zajistit přestup už od léta, kdy se o Arshavina zajímala třeba i Barcelona, ale Zenit reaguje na všechny nabídky vždy stejně: „Zvyšte částku!“

„Naneštěstí v této záležitosti nenastal žádný výrazný pokrok“, řekl Lachter ruskému tisku.

„Sporným bodem, jsou, jak jinak, finance, a konkrétně velká částka, kterou chce po Arsenalu vedení Zenitu.

Stanovisko ruského klubu zůstává stejné, a to je důvod, proč už se tento přestup řeší de facto tři týdny.

Pokud se situace nezmění, použijeme pravidlo Fify číslo 17, a vykoupíme Andreie z jeho smlouvy, což by se mohlo stát ale nejdřív v listopadu tohoto roku.

V takové situaci by se musel Zenit smířit s mnohem menší částkou, než kterou jim momentálně nabíží vedení Arsenalu.

Pokud se Andrej stane volným hráčem, bude najednou zavalen spoustou nabídek z Anglie, Německa a i Španělska.“

/skysports, teamtalk, setanta/