Postoj Arsène Wengera se nemění po prohlášení Fabregase, že je „frustrován“

 

Uživatel Petr pro nás přeložil velmi zajímavý článek. Zájemci o zveřejnění přeložených článků nebo blogů mohou psát na redakcegunners.cz@gmail.com

 

Arsène Wenger sdělil vedení Arsenalu, že odmítne jakoukoliv letní nabídku na kapitána týmu.

Cesc Fabregas včera prohlásil, že netuší, zda má Arsenal v úmyslu ho toto léto prodat do Barcelony a zároveň vyjádřil svoje zklamání, že s londýnským týmem tento rok nezískal žádnou trofej.

Zároveň prohlásil, že neopakuje chybu z minulého léta, kdy se snažil vynutit si přestup a potvrdil, že je „frustrován“ nedostatkem úspěchů v posledních šesti sezónách a řekl, že přestup do Barcelony by „garantoval zisk trofejí“.

Wenger doufá, že uspokojí Fabregase podanými nabídkami na obránce Boltonu Garyho Cahilla, o kterého zřejmě již ztratil zájem Manchester City a na tvůrce hry ze Shakhtaru Donetsk Williana. Zároveň se předpokládá, že do Arsenalu zamíří útočník Lille Gervinho.

Zatímco Wenger předpokládá, že udrží Fabregase, dá se čekat, že Londýn opustí Gael Clichy, který má před sebou poslední rok smlouvy. Manchester City bude o služby levého obránce bojovat s Liverpoolem a zřejmě i dalšími kluby z kontinentu. Trenér Arsenalu je optimistický ohledně prodloužení smlouvy se Samirem Nasrim.

Fabregas se nijak netají svým zájmem vrátit se do rodného Katalánska po osmi letech v Arsenalu, ale rozhodně si nebude vynucovat přestup nebo podávat požadavek na transfer. Místo toho doufá, že Barcelona udělá Arsenalu nabídku, která se neodmítá.

Barca zatím po dvou neúspěšných nabídkách z minulého léta letos další nepodala a je tedy zřejmé, že získání Fabregase stále není pro Pepe Guardiolu prioritou.

Záměry Barcelony mohou být jasnější dnes, kdy se očekává tisková konference prezidenta klubu Sandro Rosella, na které určitě zazní dotazy ohledně Fabregase, který včera navštívil reklamní akci v Madridu.

Při této příležitosti odpovídal na dotazy ohledně svojí budoucnosti. Velmi opatrně volil slova, ale jejich podtext byl zřejmý. Rád by odešel, ale nechce být považován za toho, z jehož strany vzejde požadavek na přestup.

„Nehovořil jsem s bossem,“ uvedl 24-letý hráč. “On je šéf, on dělá rozhodnutí a já netuším, zda mne Arsenal chce prodat.“

„Mám už jisté zkušenosti a po osmi letech v Arsenalu nehodlám říct něco, co by způsobilo potíže. Poslední rok byl velmi těžký.“

„Zřejmě jsem udělal chybu, když jsem vyjasnil svoje postoje ohledně přestupu do Barcelony. Každý má svůj vlastní způsob, jak věci interpretovat, ale v těchto rozhodnutích vždy nezáleží na hráči. Nebudu se již vyjadřovat k žádnému konkrétnímu klubu, ale v těchto věcech platí nikdy neříkej nikdy. Nevíme, co se může v budoucnu stát.“

„Barcelona má nejlepší tým na světě a přestup do ní je zárukou zisku trofejí. Každý hráč, který řekne, že mu nevadí nezískávat trofeje, lže. Já jsem ambiciózní.“

Fabregasův postoj potvrzuje zvěsti, které přicházejí z klubu, že jej již Wenger informoval, že každou příchozí nabídku na jeho přestup, zamítne. Vedení klubu rozhodně nebude proti přání manažera a vzhledem k tomu, že do vypršení kontraktu Cescovi zbývají ještě čtyři roky, těžko může na klub vyvíjet jiný tlak než formální žádost o přestup.

Wenger musí přesvědčit Fabregase posílením týmu. I kdyby se mu nepodařilo přivést za 17 miliónů liber Cahilla (což je výstupní klauzule v jeho smlouvě), Wenger ví, že musí přivést jednoho nebo dva stopery a nahradit odcházející hráče jako Niclas Bendtner nebo Denilson a pravděpodobně i Clichy.

Přestože Barcelona má dlouhodobě zájem o Fabregasův návrat, jejich priority na přestupním trhu leží jinde. Jejich snahou je získat obránce a útočníka a protože se jim nejspíš nepodaří podepsat Alexis Sáncheze, který zřejmě zamíří do Manchesteru United, jejich hlavním letošním cílem bude Guiseppe Rossi z Villarealu.

(Jason Burt, The Telegraph)