Prague Gooners vyvěsili vlajku ve Hvězdě

Tři měsíce jsme na to netrpělivě čekali, včera to konečně přišlo. Sezóna začala a gooneři z Prahy při té příležitosti uspořádali první z mnoha besídek ve Zlaté Hvězdě. Událost navíc měla speciální význam. Před prvním zápasem nového ročníku jsme slavnostně vyvěsili naší vlajku, čímž jsme Hvězdu definitivně zvěčnili jako naše „domácí hřiště“.

A kdo tam včera nebyl, ani si neumí představit jak složitý to byl akt. Taková operace vyžadovala dokonce mezinárodní spolupráci! Nakonec pánové všechno zvládli ještě před výkopem, takže včas zasedli na své místo u ke škopku. Mimochodem Zlatá Hvězda vznikla jako vůbec první sportbar u nás, a tak je vlajka určitě na správném místě.

K zápasu není co vyprávět, to jsme všichni viděli. Fanouškům ve Hvězdě ale náladu nezkazí ani dobytek Barton. Bylo nás tam okolo dvaceti a nejen Pražáci, několik nadšenců se k nám vydalo i z jiných koutů republiky.

A možná to je na tom fotbale nejhezčí. Šest let jsme vyhráli kulový hov.., ale přesně v tomto období se ukazuje oddanost pravých goonerů. Kdo byl na srazu nebo v Kolíně a nebo třeba jen právě ve Hvězdě, mi určitě dá za pravdu. Pro nás není fotbal jen nějaká gloryhunting disciplína, a tak nám může být nějaký Joey Bezmozek ukradený. Stejně půjdeme na další zápas a na další zase a potom znova. A proč? Protože slyšeli jste někdy hezčí větu než „oh to, oh to be, oh to be a gooner…?“

 

/honza/