Před Spurs: Návrat rekonvalescentů a hra se třemi obránci

Již v sobotu se odehraje druhé severolondýnské derby v sezóně a postupně tak  na povrch začínají vyplouvat informace z tábora Arsenalu. Gunners by proti Tottenhamu nemělo chybět trio Petr Čech, Nacho Monreal a Danny Welbeck, podle dostupných informací se Arséne Wenger hodlá vrátit k systému na tři obránce.

Arsenal v neděli porazil Everton vysoko 5:1, o přestávce však musel udělat změnu, do druhé poloviny totiž nenastoupil Nacho Monreal. Španělský obránce  byl vystřídaný kvůli nemoci. Podle Jamese Olleya ze Standard Evening by však měl být na Tottenham připravený.

Petr Čech utrpěl ve druhém poločase stejného zápasu zranění lýtka a spekulovalo se, že zápas proti odvěkému rivalovi nestihne. Poslední zprávy však hovoří o opaku a v sobotu by se tak do brány měl postavit právě on.

K dispozici by měl být téměř po měsíci také Danny Welbeck, který laboroval s poraněným bokem.

Na hrotu bude hrát patrně Pierre-Emerick Aubameyang, který se prosadil hned při svém debutu. Wengera poté čeká nepříjemné rozhodnutí, zda do utkání nasadit v dobré formě hrajícího Jacka Wilshera nebo Aarona Ramseyho. Velšský záložník v posledním utkání vstřelil první hattrick kariéry.

Stránka arsenal-live-news.tk informuje také o možném návratu rozestavení na tři obránce, přičemž by měl nastoupit trojlístek Koscielny, Mustafi, Monreal.

Jak to nakonec dopadne se možná dozvíme již ve čtvrtek, kdy se koná předzápasová tisková konference.