Předzápasová interviews + překvapení…

V tomto článku naleznete předzápasové rozhovory s Emmanuelem Adebayorem, Mikaelem Silvestrem, Abou Diabym, Kolo Tourém, Paulem Scholesem a rozhodčím zápasu, tedy Clausem bo Larsenem + na konci článku na vás za odměnu čeká jedno velké překvapení…

Emmanuel Adebayor: „Očekáváme, že jakmile vyběhneme na hřiště, lidé na ochozech na nás hned začnou bučet, budou nás nenávidět, a díky tomu budeme mít o extra motivaci postaráno.

Vím, že mě tam fanoušci moc rádi nemají, protože jsem tam vstřelil už dvě branky, takže si teď říkám: Ok, opět jim musím ukázat, jak dobrý jsem.

Ve třech zápasech, které jsem na Old Trafford odehrál, jsem dal dva góly, a vím, že nebude snadné vstřelit další, ale budu hrát na sto procent, abych jakýmkoli způsobem pomohl svému týmu vyhrát.

Uvědomujeme si, jak dobří jsou, a je jasné, že to bude skvělý zápas dvou špičkových anglických týmů.

Bude to pro nás těžké, ale musíme zkrátka věřit, že to dokážeme, že můžeme tento pohár vyhrát. Kvůli tomu jsme přece tady, ne?

Máme na to dostatečně kvalitní tým, a zároveň jsme ve vynikající formě.“

Mikael Silvestre: „Co se týče herního projevu, jsou obě dvě mužstva hodně podobná, snaží se hrát hlavně dopředu, ale tady podobnosti končí.

V United je tým budován po fázích, ale ty hlavní pilíře tam stále jsou – Paul Scholes, Ryan Giggs a Gary Neville. Oni jsou tváří klubu, a jsou to oni, kdo mají rozhodující slovo v šatně a i na hřišti.

V Arsenalu se spíše střídají generace hráčů. Byla tu generace Patricka Vieiry, Roberta Pirese a Thierryho Henryho. Teď je to generace Cesca Fabregase, Theo Walcotta, Alexe Songa a Aarona Ramseyho.

Dají těmto mladíkům velmi brzo šanci a nechávají je dohromady fotbalově dospět. V Arsenalu není postavení mladíka do základu pouze nouzovou variantou.

V kabině je to jednoduché – vlevo vedle mě sedí 16-letý Jack Wilshere, a vpravo 18-letý Aaron Ramsey. Hodně spolu hovoříme o nejrůznějších věcech, kluci teď například ulítávají na nejnovějších počítačových hrách. Je to úžasné – opět se cítím mladý.

Bude to pro mě hodně zvláštní, ocitnout se opět v šatně na Old Trafford, a potkat se opět s fanoušky a se věemi lidmi, kteří tam pracují.

Bude to pro mě velmi emotivní. Strávil jsem tam devět let, to je pro fotbalistu velmi dlouhá doba. Je to část mého života.

Můj přestup asi všechny překvapil, ale já jsem chtěl ve svém profesním životě novou výzvu.

Ferguson mi naštěstí vyhověl. To předtím nikdy neudělal.“

Abou Diaby: „Napřed bych rád řekl, že United je jeden z nejlepších klubů na světě.
Ať jsou v jakékoli formě, pořád mají v týmu skvělé hráče, kteří mohou kdykoli rozhodnout jakýkoli zápas.

Nicméně, teď nejsou úplně ve své nejlepší formě – a toho bychom možná mohli využít v náš prospěch a postoupit.

O jejich hru nám ale zase tak moc nejde. Budeme se soustředit pouze na naší hru, a pokud odevzdáme maximum, potom máme dobrou šanci.

Máme v týmu dostatečně kvalitní hráče, abychom Ligu Mistrů mohli vyhrát, takže do toho dáme naprosto všechno.“

Kolo Touré: „Nebojím se žádného týmu. Vím, co mám na hřišti dělat.

Na United leží rozhodně větší tlak, protože oni jsou favorité.

Vždyť vloni vyhráli Ligu Mistrů, nicméně, my tam pojedeme, a abychom předvedli náš nejlepší výkon, budeme se snažit hrát uvolněně náš styl fotbalu.

Uvědomujeme si, že kdykoli hrajeme proti Manchesteru United, vždy s námi mají velké problémy.

United jsou opravdu skvělý tým, co se týče hry dopředu, ale co se týče hry dozadu, obdželi stejně jako my několik zbytečných branek.

Máme podobný tým jako oni – obě mužstva chtějí hrát útočný fotbal, ale někdy zapomeneme myslet na zadní vrátka.

Zvítězí ten tým, který bude mít ve středu lepší obranu. Každopádně to bude ale velká bitva.“
Paul Scholes: „Nevím, jak moc spektakulární tento zápas bude.

Moc se nestaráme o to, jak moc pěkný na pohled toto utkání bude, hlavně abychom postoupili do finále v Římě.

Když jsme vloni vyhráli Ligu Mistrů, nebylo to tak úžasné jako v roce 1999 (2-1 nad Bayernem Mnichov, pozn. red.), ale byl to pořád velmi pěkný zážitek.

Ale obě výhry už jsou dávno pryč, my se nechceme soustředit na vzpomínky. Bylo prostě pěkné dvakrát tento pohár vyhrát, a chceme to prostě dokázat i letos.“

Rozhodčí Claus Bo Larsen: „Coby rozhodčí musíte na všechny vzpomínky na obě mužstva zapomenout, a rozhodovat s čistým štítem.

Nemyslím si, že Cristiano Ronaldo bude simulovat.

Už jsem rozhodoval hodně zápasů United, a vždy jsem ho varoval, aby s tím přestal, jinak půjde předčasně pod sprchy.

Domnívám se, že rozhodčí nemá být proti komukoli předpojatý, protože potom může dělat velké množství chyb v průběhu utkání.

Těším se na krásný zápas, a budu se snažit rozhodovat jak nejlépe umím.“

/skysports, setanta/

Na závěr tu mám zprávu, která potěší všechny Gooners, jen se podívejte na tuto fotku (pochází z 28.4.), a pochopíte :