Předzápasová tisková konference Arséne Wengera

Arséne Wenger se jako již tradičně rozpovídal na předzápasové tiskovce o řadě zajímavých témat…

O stoperské dvojici…

„O stoperech se rozhodneme až před zápasem. Silvestre projde zdravotními testy. Lehce si poranil záda, zatímco Keiran Gibbs má menší problémy s kotníkem.“


O Cristianovi Ronaldovi…

„Samozřejmě se budeme snažit, aby nebyl příliš vidět, ale pokud se budeme soustředit pouze na něj, potrestá nás nějaký jeho spoluhráč.

Z nikoho ale žádné zvláštní obavy nemáme. Pokud začnete spekulovat o tom, že by pro vás mohli představovat problém dva hráči, zapomenete, že Manchester United má 11 skvělých hráčů, kteří pro nás mohou být problémem.

Budeme se prostě soustředit pouze na naší hru.“

O prohraném finále Ligy Mistrů v Paříži před třemi lety…

„Musím přiznat, že tento zápas je pro mě pořád speciální, protože to bylo jediné utkání, které jsme v tom ročníku Champions League prohráli, dokonce jsme ještě třináct minut před koncem vedli.

Jediné, co mě mrzí, je, že jsme hráli od půlky prvního poločasu pouze o deseti.

Je to ale součást kariéry fotbalisty, aby překousnul zklamání, a posilněný touto zkušeností dokázal při další příležitosti uspět. To se pokusíme udělat.“

O týmové hře svého týmu…

„V poslední době předvádíme velmi dobré týmové výkony, což mě pochopitelně těší.

V jednom zápase vstřelí Aršavin čtyři branky, v jiném utkání to je někdo další. Hodně útočníků je závislých na hře zbytku svého týmu, a proto nechceme naše útočníky vystavovat zbytečnému tlaku. Jejich hra totiž velmi záleží na tom, jak je podporuje zbytek týmu.

Samozřejmě si uvědomujeme, že Theo umí také vstřelit branku, ale nemůžeme s tím počítat. Je mi celkem jedno, kdo střílí branky. Nejdůležitější pro mě je, že ty góly vstřelíme.“

O semifinálovém utkání…

„Výsledek tohoto zápasu může znamenat to, že už nebudeme černými koňmi, ale favority tohoto ročníku. Tohle je ten moment, na který jsme všichni čekali, a chceme všem dokázat, že máme na to, abychom v prvním zápase zvítězili.

Chceme budovat náš tým jinak, než ostatní kluby. Neřekl bych, že je to lepší nebo horší varianta. Zkrátka jsme vybudovali poměrně mladý tým, protože jsme tyto hráče potřebovali pro náš styl fotbalu, a chtěli jsme v šatně udržet „ducha mladosti“. Když spolu tito hráči tráví veškerý čas od 16 do 23, 24 let, je mezi nimi zvláštní pouto. My věříme, že se v této soutěži toto pouto ukáže jako výhoda.

Každý vyhraný pohár dělá klub větším a významějším. Ale co skutečně rozhoduje o velikosti klubu, je počet lidí, kteří ho milují.

Lidé milují úspěchy. A čím více vyhráváte, tím více máte fanoušků, kteří milují váš klub. Ale nám jde i o něco jiného, než jenom o vyhrávání trofejí. Jde nám o náš styl fotbalu, o naše ambice, o naší mentalitu, a o hodnoty našeho klubu. Všechno toto musí být v pořádku, a pak přijdou i trofeje.“

/arsenal.com/