Přehled hostování: Tavares, Balogun a Clarke skórovali

Čtrnáct našich hráčů hrálo v uplynulém týdnu ve svých hostujících klubech a čtyři z nich se střetli proti sobě.

Nuno Tavares při svém debutu v Ligue 1 skóroval z úžasného sóla při výhře Marseille 4:1 nad Remeší. Nuno se prosadil těsně před poločasem.

Na druhé straně hřiště se představil Folarin Balogun, který střídal v 64. minutě. Jeho povedená hlavička sedm minut před koncem byla jediným gólem jeho týmu.

Harry Clarke se prosadil za Stoke City, když vystřelil na vzdálenější tyč při výhře 2:0 nad Blackpoolem. Díky prvním třem bodům v sezóně se Potters nacházejí na 12. místě v Championship.

Charlie Patino nastoupil v 70. minutě za Blackpool proti Stoke City. Náš osmnáctiletý záložník zaujal svým talentem a klidem a udělal na šéfa Seasiders Michaela Appletona velký dojem.

Auston Trusty předvedl o víkendu za Birmingham City další solidní výkon. Americký střední obránce v 58. minutě utkání obdržel žlutou kartu. Blues porazili Huddersfield Town 2:1.

Arthur Okonkwo si ve svém druhém zápase mezi tyčemi Crewe Alexandra připsal čisté konto při vítězství 3:0 nad Harrogate Town. Crewe se v současné době nachází na druhém místě v League One. Tyreece John-Jules střídal v 70. minutě při výhře Ipswich Town 2:1 nad Forest Green Rovers. Tractor Boys se díky této výhře dostali na 7. místo.

V League Two odehrál Mazeed Ogungbo posledních 36 minut zápasu Crawley Town s Leyton Orient (0:1) a mladý brankář Ovie Ejeheri si odbyl debut za Chelmsford City při remíze 1:1 se St Albans City v úvodním zápase Vanarama National League South.

Ryan Alebiosu odehrál celých 90 minut, když Kilmarnock prohrál s Rangers 0:2, zatímco Alex Kirk střídal v samotném závěru, když Ayr United předvedl dramatický obrat 3:2 proti Queen’s Parku ve skotské Championship.

Omar Rekik nastoupil v 78. minutě jako náhradník za Spartu Rotterdam v úvodním zápase Eredivisie, v němž Sparta remizovala 0:0 na hřišti Heerenveenu, zatímco Mika Biereth byl na lavičce při remíze RKC Waalwijk 2:2 s Utrechtem.

Marcelo Flores nastoupil za Real Oviedo v posledním přátelském utkání před sezonou proti Racingu Santander. LaLiga 2 začíná 12. srpna.