Premier League startuje 1. kolem

Dnes ve 21:00 začíná nový ročník Premier league výkopem na stadionu Turf Moor, kde odehraje své domácí zápasy nováček z Burnley a na úvod vyzve rovnou vítěze minulé sezóny Manchester City.

11.08. 21:00 Burnley FC – Manchester City

Burnley v minulé sezóně získalo 101 bodů, připsalo si pouze 3 porážky a i předsezónní příprava vyšla výsledkově slušně (4-1-1 se skóre 10:6). ManCity odehráli v přípravě o tři zápasy méně (2-0-1 se skóre 8:6) a v Community Shield prohráli s naším týmem po penaltách. ManCity by nemuselo čekat úplně jednoduché utkání, ale těžko očekávat, že by se urodilo nějaké překvapení.

12.08. 13:30 Arsenal FC – Nottingham Forest

Arsenal přivítá doma Nottingham, který se loni točil kolem sestupových pozic a i letos bude hlavním cílem udržet se v elitní soutěži. Za celou přípravu dokázali vstřelit pouze 3 góly v 7 zápasech a dá se očekávat, že opět budou především bránit a snažit se být maximálně efektivní ze svých brejků. Arsenal by si měl utkání jednoznačně pohlídat a do nového boje o titul vstoupit úspěšně.

12.08. 16:00 AFC Bournemouth – West Ham United

Oba týmy za sebou mají rozpačitou přípravu. West Hamu se zprvu dařilo, ale závěrečné zápasy nedopadly zrovna dobře. A u Bournemouthu to bylo vyloženě jako na houpačce. Oba týmy se budou nejspíše pohybovat ve spodní části tabulky, ale výsledek tohoto zápasu si netroufám odhadovat.

12.08. 16:00 Brighton & Hove Albion – Luton Town

Ofenzivní Brighton, který se stal oblíbencem mnoha fanoušků, přivítá v prvním kole nováčka z Lutonu – největšího outsidera celého ročníku. Luton si postupem do nejvyšší sezóny napsal svou sportovní pohádku. Zároveň nemá absolutně co ztratit, protože od nich nikdo nic nečeká, což může být jejich výhodou. Brighton bude určitě chtít bojovat o pohárová umístění a jestli se bude prezentovat stejnou hrou jako v minulé sezóně, tak to může být reálný cíl a s Lutonem by si měli hravě poradit.

12.08. 16:00 Everton FC – Fulham FC

Everton se s odřenými uši vyhnul sestupu, ale k žádnému pořádnému posílení kádru v létě nedošlo a tak se dá očekávat, že i letos budou mít podobné starosti na chvostu tabulky. U Fulhamu k velkým změnám zatím také nedošlo, ale budoucnost kolem Mitroviće je dosti nejasná a další otazníky krouží se vznáší kolem druhého důležitého může, kterým je Palhinha. Příprava se vydařila lépe Evertonu, ale do pozice favorita bych je v tomto zápase nepasoval. Neočekávám moc zajímavou podívanou ani moc branek.

12.08. 16:00 Sheffield United – Crystal Palace

Posledním nováčkem ligy je Sheffield, který ale opustili dvě velké opory Ndiaye a Berge. Ani výsledky v přípravě nevyvolávají u fanoušků nadšení. Tým z Crystal Palace v přípravě vypadal o něco lépe, přestože ho tentokrát už doopravdy opustil po každoročních spekulacích Zaha. Ve výborné formě se jeví Eze a Crystal Palace se bude asi opět pohybovat v klidných vodách uprostřed tabulky. Ani v tomto zápase bych nečekal mnoho branek, ale favoritem jsou pro mě hosté.

12.08. 18:30 Newcastle United – Aston Villa

Velmi zajímavý zápas na úvod by mohly nabídnout loňské komety a těžko hledat favorita zápasu. Oba týmy mají za sebou povedenou přípravu, přivedly zajímavé posily a uvidíme, který z nich naváže na svá vystoupení z konce sezóny lépe. Pro mě osobně patří do TOP3 zápasů tohoto kola.

13.08. 15:00 Brentford FC – Tottenham Hotspur

Souboj týmů bez útočníků. Samozřejmě v lehké nadsázce, ale Toney i Kane byli pro oba kluby stěžejními hráči a uvidíme, jak se jim bude dařit bez nich. Dle informací by měli slepice hrát zajímavější pohlednější fotbal než jak je známe, tak uvidíme do jaké míry jsou tyto zprávy pravdivé. Každopádně Kaneův gólový příděl za sezónu se bude muset projevit a ani letos se jich boje o poháry asi týkat nebudou.

13.08. 17:30 Chelsea FC – Liverpool FC

Dva formující se týmy, Chelsea nakupuje a prodává jako o život a přiznám se, že jsem se ani nezajímal, jak jejich soupiska aktuálně vypadá a kdo bude hrát. Počkám si, jak se vyprofiluje během prvních zápasů. U Liverpoolu došlo k přestavbě zálohy a je otázka, jak dobře a rychle se stihne nová záložní řada sehrát. Zároveň fanoušci Poolu nejsou spokojeni s obrannou fází hry, kterou považují za slabinu, takže by mohlo být k vidění dost branek na obou stranách a uvidíme, kdo bude po 90 teda 110 minutách šťastnější.

14.08. 21:00 Manchester United – Wolverhampton Wanderers

Tento zápas nebude ani tak o United jako spíše o nepořádku na straně Wolves. Těsně před startem ligy se rozhodl rozvázat smlouvu manažer Lopetegui, který údajně nebyl spokojen s přestupovou politikou klubu a po ukončení kompletní přípravy ho nahradil na poslední chvíli Gary O´Neil, který vedl minulou sezónu Bournemouth. ManUnited mají tedy podstatně ulehčenou situaci v prvním kole a zápas by měli mít pevně ve svých rukou, pokud tedy Onana nebude přehánět své zapojení do mezihry a neinkasuje další branky z poloviny hřiště.