Přepis: Tisková konference Emeryho po zápase s Colorado Rapids

Unai Emery viděl, jak jeho Arsenal zaznamenal vítězství 3-0 nad Colorado Rapids v pondělí večer v Denveru, když jsme odehráli své první předsezónní utkání na tour

Po skončení hry byl náš hlavní trenér tázán na celou řadu témat – a níže si můžete přečíst, co řekl:

o zápase…

Je to náš první zápas, v Los Angeles pracujeme velmi dobře, a první zápas byl velmi dobrý, když jsme využili různé mladé hráče, abychom jim dali šanci ukázat svou kvalitu, odhodlání pracovat a mít myšlenku jak pomoct týmu. Toto pro nás bylo dnes nejlepší. Některé okamžiky byly pro mladé hráče, dnes to byl jeden z těch momentů. Atmosféra zde byla perfektní, spousta příznivců Arsenalu, a měli jsme zde dobrý den.

o tom, zda se může Martinelli dostat do plánů prvního týmu…

Naší myšlenkou je dát každému mladému hráči šanci být s námi, nejprve na tréninkovém hřišti a poté v zápase jako byl tento. Cílem je dát jim více šancí v dalších zápasech. Svými výkony mohou vyhrát možnost být s námi.

o rozhodnutí Laurenta Koscielnyho…

V předsezónní přípravě s námi začal trénovat a třikrát jsem s ním mluvil o jeho situaci. Chtěli jsme, aby s námi odjel na turné, ale rozhodl se zůstat. Nyní je to záležitost klubu a hráče.

o budoucnosti Koscielnyho v Arsenalu…

Zbývá mu rok smlouvy. Pro mě jako trenéra je důležitým hráčem. Nyní je to záležitostí klubu a hráče. Klub a on spolu potřebují mluvit o jeho situaci. Víc, než toto k tomu nemohu říct. Mluvil jsem s ním, než jsme sem přišli, rozhodl se tam zůstat.

o tom, jak je zklamaný z toho, co se stalo…

Mluvil jsem s ním v dobrém rozpoložení jak pro klub, tak pro něj, ale toto je jeho rozhodnutí. Nyní hovoří jen s klubem.

o tom, zda zná hráče, který se po něčem takovém vrátili do mužstva…

Opravdu o tom nemůžu říct víc. Pro mě je jasné, že musíme pokračovat dál. Jsme tady s hráči, kteří mají ducha jít novou cestou. Laurent Koscielny nyní – čekám na jeho rozhodnutí s klubem.

o tom, co si myslí o Colorado Rapids…

Je to pro ně jiná soutěž, hrají teď ve své lize, a bylo pro ně dobré hrát dnes proti nám, aby ukázali co umí před svými fanoušky. Do sezóny jim přeji to nejlepší.

o tom, zda je blízko nějaký přestup…

Klub pracuje. Každý den mluvíme s klubem a s Eduem. Dávám přednost pracovat s klidem a trpělivostí a přijímat nejlepší rozhodnutí. Máme velmi dobré hráče, velmi dobré mladé hráče. Potřebujeme někoho, kdo nám pomůže. Klub na tom pracuje. Preferujeme nejlepší rozhodnutí s trpělivostí. Pokud z tohoto důvodu potřebujeme čekat déle, raději to uděláme.

o tom, jak připravuje tým na daný plán a cestování…

Budeme hrát ve středu proti Bayernu Mnichov, máme jen dva dny na odpočinek. Myšlenkou bylo hrát dnes s mladými hráči a na pár minut použít jiné. Ve středu budeme pokračovat s některými hráči, kteří ještě nehráli jako Sokratis, Mkhitaryan, Xhaka a Reiss Nelson. Ostatní hráči dostanou méně minut. Naše příprava je pro tyto zápasy velmi důležitá, Bayern Mnichov, Fiorentina, Real Madrid. Tým pracuje velmi dobře.

o práci s Eduem a Freddie Ljunbergem…

Víte lépe než já. Jsou to dva bývalí hráči Arsenalu! Freddie pracoval s U23, ale když nám byl nabídnut, mluvil jsem se Stevem Bouldem a situace se změnily. S Freddiem jsem velmi spokojený. Edu zde hrál a také jsem byl jeden rok jeho trenérem ve Valencii. Má zkušenosti. Zná Arsenal. Je to pro nás velmi dobrý pracovník na postu sportovního ředitele. Raul, Vinai a já jsme se snažili najít toho nejlepšího se zkušenostmi, kdo nám může pomoci s poznáním tohoto klubu. Je to Edu. Pro mě je to dokonalý člověk na toto místo.

 

/arsenal.com/