Přestupové spekulace Part II.

 

Jerome Boateng

Arsenal má podle britských deníků zájem svést v létě boj o vysoce ceněného obránce SV Hamburg Jerome Boatenga. Arséne Wenger předpokládá rozšířit svůj tým o dalšího středního obránce a část prostředků ze sumy určené na posily chce vydat na tohoto hráče.

 

Německý reprezentant je ceněný na fotbalovém trhu  částkou Ł11 mil., což by pro Citizens neměl být problém, pro trenéra Arsenalu by to však znamenalo vydat třetinu z celkových Ł30 mil. určených na letní přestupy.

 

 

Takayuki Morimoto

 

Do hledáčku skautů Arsenalu se dále dostal útočník sicilské Catanie Takayuki Morimoto. Mladý Japonec byl v minulosti spojován i s Manchesterm United.

 

Morimoto hraje v Catanii od roku 2006 a vstřelil 16 branek. Spekuluje se, že Catanie bojující o setrvání v Sérii A by mohla na prodej slyšet.

 

 

Eden Hazard

Belgické deníky zase spekulují o zájmu Arséne Wengera o Edena Hazarda. 19letý záložník poutá pozornost mnoha evropských klubů a to díky svým výborným výkonům v dresu Lille.

 

Arséne Wenger údajně osobně Hazardovi telefonoval, aby ho přesvědčil na přestup do Ashburton Grove. Eden je smluvně vázán v klubu do roku 2014 a požadované odstupné ve výši Ł20 mil. zřejmě zájemce odradí.

 

Hazard odehrál v Lille v této sezóně 28 zápasů a vstřelil pět branek.

 

 

A jedna „perla“ na závěr : Pepe Guardiola

 

Ostrovní Daily Star přišel s informací, že vedení Arsenalu vidí v Pepe Guardiolovi ideálního nástupce Arséne Wengera na lavičce londýnského Arsenalu.

 

Guardiola přechod na ostrovy nevylučuje, nyní je však smluvně vázán až do konce příští sezóny v katalánském velkoklubu.

 

 

/různé zdroje/