Přestupové spekulace Part IX.

alt

 

Philippe Senderos

 

Podle Tony Mowbraye, trenéra skotského Celticu, sice skotský klub o přestupu Senderose uvažuje, ale nic není pevně ujednané.

 

Nedávno Arséne Wenger přiznal, že The Bhoys Senderose pozorují.

 

„Nepodali jsme žádnou oficiální nabídku na Senderose, musíte asi příliš sledovat televizi“, řekl Mowbray na tiskové konferenci.

 

The Gurdian však přináší zcela jiné informace, podle kterých odejde Senderos na půlroční hostování do Evertonu.

 

Manager Evertonu Moyes se o Senderose zajímal již dříve, když jeho tým nečekaně opustil Lucas Neill.

 

Ten samý deník pak přináší ještě jednu spekulaci na toto téma a to, že do hry o švýcarského obránce se vložil německý Vfl Wolfsburg.

 

 

Gilles Sunu + William Gallas

 

V neustálých spekulacích o přestupech různých útočníků či odchodu Senderose skoro zapadly informace o jednáních, vedoucích k prodloužení stávajících kontraktů dvou našich hráčů, Willama Gallase a Gillese Suna.

 

Arsenal má, podle ostrovního tisku zájem o prodloužení smlouvy s Gillesem Sunu dříve, než odejde na hostování. Sunnu přestoupil na sever Londýna z Châteauroux v roce 2007 a byl klíčovým hráčem v týmu do 18 let. Vyhrál s Arsenalem mládežnický titul a dvakrát FA Youth Cup.

 

Na téma – William Gallas – pak Boss uvedl, že aktuální jednání na téma nové smlouvy probíhají velice dobře. Letošní  forma našeho stopera a jeho souhra s Vermaelenem přivedla Wengera k přesvědčení udržet Gallase na Emirates delší dobu.

 

„Jednání s Williamem probíhají tak, jak mají“, řekl Boss.

 

„Nebudeme prozrazovat podrobnosti. Až dojdeme k nějaké dohodě, budeme vás informovat“.

 

„Naposledy jsme na to téma spolu mluvili asi před týdnem“.

 

 

Loïc Rémy

 

Dalším z dlouhé řady útočníků, který podle ostrovních i jiných zdrojů bezpochyby přestoupí do jediného klubu na severu Londýna, je Loïc Rémy. Podle nich se do boje o tohoto hráče Nice vedle Arsenalu zapojil nyní i Bordeaux, AC a Fiorentina.

 

Tato spekulace o odchodu hráče se může zakládat na pravdě, protože samotný hráč se nechal opakovaně slyšet, že by rád změnil dres.