Přestupové spekulace Part V.

 

Uplynul týden a britské deníky přišly s novými spekulacemi o příchodech či odchodech hráčů…

 

Joe Hart

 

Jednou z nových spekulací je ta, která se týká obsazení brankářského postu v Arsenalu. A budeme se muset smířit s tím, že po neslaných nemastných výkonech našeho brankářského dua jich bude s blížícím se transferovým oknem přibývat.

 

Arsenal je údajně připravený nabídnout Manchesteru City Ł8 miliónů za brankáře Joe Harta.

 

Wenger už pravděpodobně dokončil přestup Chamakha a rozhlíží se po posílení defenzivy.  Jedním z postů, který dozná do začátku sezóny 2010/2011 změny, je brankář. Joe Hart měl vynikající sezónu, kterou strávil v týmu Birmingham City a dokázal 12x udržet čisté konto. Svým konzistentním výkonem nejen výrazně pomohl Birminghamu k výbornému postavení v tabulce, ale současně upoutal pozornost Fabia Capella, který zvažuje jeho nominaci na Mundial.

 

Talentovaný mladík se má po této sezóně vrátit zpět z hostování do Manchesteru City, ale přítomnost brankářské jedničky Shay Givena mu nedává příliš nadějí na pravidelné nominace do základní sestavy.

 

Gael Clichy

Již  ne Cesc Fabregas, ale Gael Clichy je údajně v hledáčku vedení Barcelony. Trenér Blaugrany Pep Guardiola vidí v Gaelovi levonohou verzi Daniho Alvese, tedy rychlého, silného obránce, který nejen že hraje dobře v defenzivě, ale umí i rychle podpořit ofenzivu.

 

Někteří soudí, že přestup do Barcelony by mohl levému obránci The Gunners přinést šanci na obsazení tohoto místa i ve francouzské reprezentaci, kde je momentálně jedničkou Patrice Evra.

 

 

Van der Wiel

 

V týdnu se také objevily, mimo jiných, i spekulace, týkající se obránce Ajaxu Gregory van der Wiela. Vážnými zájemci o jeho služby jsou prý Arsenal a Manchester City.

 

Mladý 22letý Holaňďan se sice opakovaně vyjádřil, že nepomýšlí na přestup, ale současně uznal, že ve fotbale se nedá vše předvídat.

 

„Nevím nic o zájmu jiných klubů a nepomýšlím na odchod z Ajaxu. Vzpomínám si však na případ Wesley Sneijdera, který také sliboval, že neodejde z Amsterdam Arena a už za týden se představoval v Madridu.“

 

„Chci se koncentrovat na poslední kola Eredivise a později na Mundial.“

 

„V Ajaxu se cítím dobře, můžu se zde hodně naučit. Ale nikdy nevím, co přinese budoucnost,“ zakončil van der Wiel.

 

 

/Patrick/