Přestupové spekulace Part VIII.

 

 Neven Subotic

 

Podle anglického tisku je hlavním letním přestupovým cílem Arsenalu obránce Borussie Dortmund Neven Subotic.

 

Arsenal opustí William Gallas a Mikael Silvestre a tak bude muset trenér Wenger získat rychle posilu.

 

Subotic ukazuje již tři roky v Bundeslize vysokou úroveň a je navíc mladý a relativně málo známý, což ho dělá ideálním kandidátem pro Bosse.

 

Hodnota Subotice na trhu se odhaduje na cca Ł10-12 miliónů. Manager Arsenalu není zvyklý vydávat velké částky za přestupy, ale ohromný potenciál srbského obránce v kombinaci s údajným přestupovým rozpočtem ve výši až Ł45 miliónů naznačuje, že příchod Subotice není z říše snů.

 

 

Sebastien Frey

 

Podle italského Tutto Mercato je Arsenal favoritem v jednání o brankáři Fiorentiny.

 

Pokud by Arsenal chtěl tohoto brankáře získat, musel by se utkat s Manchesterem United a Juventusem Turín, ale zdá se, že nejblíže je Arsenal s nabídkou ve výši Ł10 miliónů.

 

Boss se pokoušel získat Sebastiena Freye již v roce 2006, ale jednání bez zveřejněných důvodů selhala.

 

 

Matthew Upson & Robert Green

Vlastníci West Hamu nedávno prohlásili, že každý jejich hráč, vyjma Scotta Parkera, může odejít, pokud za něj přijde adekvátní náhrada. Z této situace by mohl profitovat i Arsenal.

 

31-letý Matthev Upson může být ideálním nástupcem Williama Gallase, který v létě pravděpodobně opustí Emirates Stadium. Je sice pravděpodobné, že novou smlouvu podepíše Sol Campbell, ale u něj je pravděpodobnější role rezervního stopera.

 

Velmi slabé výkony Almunii a Fabianského donutily Wengera k aktivnímu hledání jejich nástupce. Boss může „sáhnout“ po 30letém Greenovi, kterého chce West Ham také prodat.

 

Spekuluje se, že managera The Gunners neodradí ani částka Ł12 miliónů, kterou je zapotřebí na získání těchto dvou hráčů vydat.