Přestupové spekulace Part VIII.

alt

 

Cesar Azpilicueta

 

Daily Mail přináší informaci, že Wenger připravuje nabídku na získání obránce Osasuny Cesara Azpilicueta. Vysoce hodnocený 20-letý hráč se stal cílem skoro všech španělských klubů, ale výše jeho odstupného L 12 mio dokáže odstrašit většinu zájemců.

 

„Slyšel jsem o spekulacích, že přestupuji do jiných klubů, ale ještě mne nikdo nekontaktoval“, řekl španělský reprezentant do 21 let.

 

Vypadá to, že Boss je připravený nabídnout Osasuně L 6 mio, aby posílil obranné řady. Azpilicueta by se mohl stát náhradním pravým obráncem na místo Sagni.

 

 

Neznámý útočník 

Arséne Wenger uvedl, že ačkoliv je blízko podpisu nového útočníka, který zastoupí zraněného Robina van Persie, tak zástupci tisku se to jméno dozví, až nadejde správný čas. Francouz uvedl, že se stále poohlíží za hodnotným hráčem, ale nebude o svých cílech hovořit s novináři.

 

„Zatím není žádný progres. Jsme rádi, že jsme získali Sola. Až někoho koupíme, budete zcela jistě informováni“.

 

„Preferuji nejprve dokončit transfer, než budu cokoliv ohlašovat. Jsme velice opatrní a nezveřejňujeme jména hráčů, které nakonec třeba i nekoupíme.

 

„Řekněme, že návrat Bendtnera je nemalou posilou, ale přesto se stále rozhlížíme na přestupním trhu po příležitostech. Při absenci Robina budeme zcela jistě potřebovat čerstvou krev do týmu“, řekl Wenger.

 

 

Philippe Senderos


Podle ostrovních deníků je Senderos velice blízko k podpisu smlouvy s jedním z italských klubů.

 

Švýcar uvedl, že se v Arsenalu cítí skvěle, ale že chce jet na mistrovství světa a proto potřebuje pravidelně hrát.

 

Pokud by Senderos vydržel s přestupem do června, mohl by odejít jako volný hráč, ale vypadá to, že je rozhodnutý odejít v lednu.

 

Nejvíce pravděpodobným směrem jeho přestupu je AC, kde byl již Philippe loni na hostování.