Přestupové spekulace Part XII.

 

Tak ještě snad ani nedozněl závěrečný hvizd z posledního kola a novináři na ostrovech se už začínají předhánět v zaručených informacích, kdo k nám přijde a taky kdo od nás odejde…..

 

 

Paul Robinson

 

Podle The People připravuje Arsenal smlouvu pro Paula Robinsona z Blackburnu.

 

Arséne Wenger již nechce déle tolerovat chyby v defenzivě, rozhlíží se po novém muži mezi tři tyče a jedním z nich může být bývalá opora To*tenhamu.

 

Robinson si drží po příchodu k Rovers v roce 2008 dobrou formu, ale stejně se mu nepovedlo probít se do týmu Fabia Capalla.

 

Robinson je na seznamu žádaných posil Arsenalu vedle takových jmen, jako Hugo Lloris, Sebastian Frey či Joe Hart.

 

 

Šance :  0%, raději ať zůstane u Rovers, ani on se nevyhne minelám, v EPL jsou lepší brankáři

 

 

Gianluigi Buffon

 

Podle italského Sky Sport 24 se připravuje přestup italské legendy do Arsenalu.

 

Po devíti letech v dresu Staré dámy k rozhodnutí Buffona opustit svůj klub přispěla fatální letošní sezóna, absence Ligy Mistrů, tři výměny trenérů a ve finále více branek v síti než kupř. Atalanta.

 

Buffon se sice nedávno vyjádřil, že nemá záměr odejít, ale nevyloučil přestup do Premier League. V této souvislosti se mluví o Arsenalu, United a Ctizens.

 

Šance : 10% za dobrý pokus o vtip, nevím, jak by si zvykal na EPL a platy v Arsenalu, ale když na ostrovy, tak asi k United

 

 

Yaya Touré


O dalším možném příchodu do Arsenalu se rozhovořil tentokrát agent. Dimitri Seluk, agent Yaya Tourého, avizoval, podle Sky Sports, možný odchod hráče od Blaugranas. A nejblíže má hráč údajně do Arsenalu.

 

Samotný hráč pak projevil zájem vyřešit svou budoucnost do začátku světového mistrovství, což odpovídá i prohlášením Bosse o termínech posílení.

 

„Vypadá to, že mne pozorují různé kluby“, řekl Yaya.

 

„Nejdříve chci vyhrát ligu a teprve potom řešit budoucnost. Nechci přestup řešit při mistrovství světa, chci mít čistou hlavu.“

 

 

Šance : 5%, podle mne nepravděpodobné, Barca by asi chtěla výměnu a doplatek za Cesca. Nikdy!

 

 

Kwadwo Asamoah

 

Další agent, tentokrát agent záložníka Udinese, Kwadwo Asamoahy, potvrdil podle Sport.co.uk, že probíhají jednání s Arsenalem o přestupu Ghaňana na sever Londýna. Současně ale uvedl, že ještě není nic konkrétního dojednáno a že o hráče se zajímá nejen Arsenal, ale i Chelsea.

 

Asamoah je dá se říci universálním záložníkem, který může hrát na pozici levého křídla či útočníka.

 

Na dotaz, zda vede jednání s kluby z ostrovů, agent odpověděl :

 

„Samozřejmě, ale ještě není nic dojednáno. Kwadwo má smlouvu s Udinese ještě čtyři roky. Dostal jsem nabídky ze severu Londýna, ale zatím nic konkrétního. Uvidíme, jak se věc vyvine.“

 

Sám hráč se ke spekulacím o odchodu vyjádřil :

 

„Jsem hráč Udinese, soustředím se na hru v Sérii A.“

„Když slyšíš, že se o tebe zajímá takový klub, jako je Arsenal, říkáš si, že asi hraješ dobrý fotbal.“

 

 

Šance : 20%,  inu kdo ví ale, o jaký klub ze severu Londýna, o kterém mluvil agent, se vůbec jedná 🙂

 

 

Sol Campbell

A jedna úsměvná spekulace o možném odchodu.

 

Pokud se Arsenal rozhodne nenabídnout Solovi novou smlouvu, má stoper zajímavou alternativu. Daily Mail přišel s informací, že o hráče se zajímá německý klub St. Pauli, který postoupil do Bundesligy.

 

Campbell upoutal pozornost svým vydařeným návratem do Premier League, když se stal oporou zadních řad v závěru sezóny. Německý klub nabízí Solovi roční kontrakt a věří, že hráč by mohl klubu pomoci v boji o setrvání v Bundeslize.

 

Šance : 1%, Sol bude chtít ukončit kariéru v Arsenalu a pokud by neuspěl, zájem o něj bude určitě v Anglii

/Patrick/