Přestupové spekulace Part XVI.

 

Joe Cole, Yoann Gourcuff, Artur Boruc a další ve víru spekulací novinářů…

 

Joe Cole

 

Podle soccernet se Joe Cole rozhodl, že o své budoucnosti rozhodne až po návratu z mistrovství světa.

 

Anglický reprezentant se stane volným hráčem až 1.7.2010 po té, co mu vyprší smlouva v londýnské Chelsea, která se rozhodla mu nepředložit nový kontrakt. V této souvislosti se o hráče zajímají kluby jako Manchester United, Citizens či To*tenham. Ale nejblíže k získání hráče je podle tisku Arsenal.

 

Prosákly i takové informace, že smlouva s Arsenalem je již podepsaná, ale že se hráč chce vyvarovat mediálního tlaku před mistrovstvím a tak bylo upuštěno od jejího zveřejnění.

 

Šance : 60%, ale ten plat, ten plat…..

 

 

Yoann Gourcuff

 

Prezident Bordeaux Jean Luis Triaud se vyjádřil ke spekulacím o odchodu Yoanna Gourcuffa. Jemu anglický tisk přisuzoval stěhování na sever Londýna, kde měl nahradit Fabregase.

 

„Do dnešního dne jsme nedostali žádnou nabídku za Gourcuffa. Všichni známe anglické novináře, podle tisku bylo už jasné, že Fabregas měl jít do Barcelony a najednou Wenger říká, že nikam nejde“.


„Nemám záměr se o takových věcech bavit. Nebudu komentovat spekulace anglických novin“.


Šance : 30%, akci kulový blesk spustí jedině plná peněženka v Barceloně

 

 

Artur Boruc

Podle skotského tisku mají Arsenal a Sevilla zájem získat polského brankáře Celtic Glasgow Artura Boruce.

 

Polský reprezentant má již jen 12 měsíců do skončení kontraktu a nehodlá ho prodloužit. Takže Celtic má poslední šanci jak získat z jeho přestupu nějaké prostředky.

 

Cena Boruce byla údajně stanovena na Ł3 milióny.

 

Šance : 0%, jeho minely raději ne, navíc Poláků už máme dost, tedy co do počtu 🙂

 

 

Gai Assulin

 

Deníky na Pyrenejském poloostrovu zase informují, že Arséne Wenger je velice blízko získání izraelského mladíka Gaia Assulina, kterému právě skončil v Barceloně kontrakt.

 

Situaci kolem 19letého mladíka monitorují vyjma Arsenalu takové kluby z Premier League, jako Chelsea a oba kluby z Manchesteru.

 

Podle španělského deníku Sport se Arsenal snaží přesvědčit mladíka příslibem hry v prvním týmu. Navíc Wenger je známý svou vynikající prací s mladými fotbalisty, což může naklonit misky vah na stranu Ashburton Grove.

 

Šance : 90%, je mladý, zadarmo a Arsenal je takový magnet juniorů

 

 

Dmytro Czygrynský

 

Podle posledních informací španělských deníků se Arsenal výrazně zajímá o obránce Blaugrany Dmytra Czygrynského. Médie předpovídají, že Arsenal se o obránce utká s Chelsea a Manchesterem United.

 

24letý obránce přestoupil do Katalánska minulé léto, když ho za Ł22 miliónů získala Barca z Šachtaru Doneck. Hru v Barceloně si však moc neužil, když zejména jazyková bariéra měla negativní vliv na jeho aklimatizaci.

 

Šance : 10%, Barca se ho snaží zbavit prostřednictvím „inzerátu“ o údajném zájmu, jak naivní. A upřímně, Ł22 miliónů byl pěkný úlet

 

 

/Patrick/