Přestupové spekulace Part XVIII.

 

Ibrahim Afellay, Juan Mata,  Riquelme, aneb další kandidáti novinářů na přestup do Arsenalu.

 

 

Ibrahim Afellay

 

Holandské deníky informují, že Boss si připravil Ł11 miliónů  na Ibrahima Afellaye, který je již několik měsíců v hledáčku skautů londýnského klubu.

 

Zaměstnavatel Afellaye PSV Eindhoven se potýká s nemalými finančními problémy a zdá se, že klub bude muset opustit řada hvězd, a jednou z nich bude Ibrahim, kterého by údajně velice rádi viděli v Arsenalu.

 

 

Šance : 30%, potřebujeme posílit defenzivu a ne útok

 

 

Juan Mata

 

Záložník Valencie Juan Mata potvrdil, že má zájem přestoupit na Emirates Stadium. Španěl je momentálně v JAR na mistrovství světa.

 

22letý Mata může hrát na různých místech. Levý či pravý křídelník,  ofenzivní záložník. Juan bude muset zřejmě z Valencie odejít, protože klub se potýká s finančními problémy, které nevyřešil ani přestup Davida Villi do Barcelony za Ł34 miliónů a ani postup do Ligy Mistrů.

 

„Nevím, jestli budu prodaný, vše záleží od situace klubu. Není to nejlepší. Přes léto musí klub vydělat peníze a jestli budu muset odejít, chtěl bych do Arsenalu, s ohledem na jejich styl hry“.

 

Zdá se, že jediným konkurentem Arsenalu by se mohl stát Liverpool, ale není pravděpodobné, že by vedení klubu z města Beatles mělo k dispozici požadovaných Ł17 miliónů.

 

Šance : 20%, sice mladý a nadějný, ale raději někoho se zkušenostmi z Premier League

 

 

Riquelme

 

Barry McIntosh, agent Romana Riquelmeho potvrdil, že jeho klient by mohl přestoupit do Arsenalu jako volný hráč. Vše záleží na Arséne Wengerovi.

 

„Londýn je město, které Juana přitahuje. Chtěl by tam žít a to může o přestupu rozhodnout“, řekl McIntosh.

 

„Pokud Arsenal nepředloží nabídku, budeme akceptovat zřejmě návrh West Hamu“.

 

Šance : 0%, kdo ještě, proboha ?!

 

 

/Patrick, různé zdroje/