Přestupové spekulace Part XX.

 

Mistrovství světa ve foukání do vuvuzel se již blíží k závěru a tak se začínají objevovat první spekulace o hráčích, kteří více či méně na Mundialu vynikli.

 

 

Piotr Trochowski

Zdá se, že Arsenal začíná projevovat zájem o záložníka HSV Piotra Trochowského. Transfer by měl být realizován podle Caughtoffside hned po mistrovství světa. Arséne Wenger Trochowského pozoruje údajně již několik let a toto léto je rozhodnutý jej přivést na Emirates Stadium.

 

Trochowski strávil posledních 5 let na Nordbank Areně a v uplynulé sezóně ses stal jedním z nejproduktivnějších hráčů HSV. Předtím hrál 26letý záložník za Bayern, se kterým získal v roce 2003 ligový titul.

 

Výhodou Trochowského je jeho univerzálnost. Arsenal je údajně připraven investovat Ł13 miliónů.

 

Šance : 0%, záloha je plná, snad „někdy příště“

 

 

Per Mertesacker

 

Podle informací portálu Sport.co.uk zvažuje německý reprezentační stoper změnu klubu. Definitivní rozhodnutí přijme hráč po mistrovství světa.

 

Situaci okolo 25letého obránce sleduje Arséne Wenger, který má záměr posílit defenzivu Arsenalu. Mertesacker má na svém kontu 66 zápasů v národním týmu a 113 v brémském klubu.

 

Boss chce přivést na Emirates minimálně dva střední obránce. Jedním z nich má být Koscielný, Wenger věří, že prodlouží i Sol Campbell a odmítne nabídku Celtiku.

 

Šance :  75%, pro mne ono tajné eso v rukávu Wengera, stopeři Vermaelen, Mertesacker, Djourou, Koscielný, Campbell, to už by vypadalo lépe  

 

 

Christian Eriksen

 

Bývalý útočník Arsenalu a nyní trenér Ajaxu Dennis Bergkamp je ohromen obrovským talentem Christiana Eriksena a je rozhodnutý ho doporučit Arséne Wengerovi již toto transferové období.

 

Eriksen se předvedl již i na mistrovství světa a to během zápasu s Japonskem.

 

Trenér Ajaxu Martin Jol je však rozhodnutý  útočníka udržet a podepsat s ním nový kontrakt do roku 2014.

 

Vyjma Arsenalu se však o mladíka zajímá Chelsea a Manchester United.

 

Šance : 15%, ale jenom pro to mládí, u nás je v útoku na příští 3-4 léta přetlak, že i naši mladíci musí odcházet

Ryan Babel

 

Podle některých zdrojů by mohl křídelník Liverpoolu Ryan Babel brzy opustit Anfield Road a za Ł10 miliónů přestoupit na sever Londýna. Přestupu by mohla napomoci i svízelná finanční situace liverpoolského klubu.

 

Babel přišel do týmu Rafy Beníteze v roce 2007 za Ł11,5 miliónů, ale valnou část angažmá strávil na lavičce náhradníků. V lednu se spekulovalo o jeho odchodu do Birminghamu, ale nabídku Ł8 miliónů od nováčka EPL Liverpool odmítl jako nedostatečnou.

 

 

Šance : bez šance. Chápu že RBS chce po Liverpoolu peníze, ale Ł6 miliónů možná, ale spíš do Sunderlandu.

 

/Patrick/