Přestupové spekulace Part XXIII.

 

Campbell, Eduardo, Afellay, Zapata, Schwarzer, Simpson, novináři prostě nabírají druhý dech…

 

 

Sol Campbell

 

Britské deníky přinášejí zajímavou spekulaci, že nováček německé Bundesligy St. Pauli nabídl Solovi vyšší plat než Celtic či Sunderland. Tým potřebuje nutně posílit a tak nabídl Solovi Ł70.000 týdně.

 

Bývalý anglický reprezentant strávil v Arsenalu úspěšné jaro, kdy se vrátil po půlroční pauze do vrcholového fotbalu ve špičkové formě. Rozhodl se však zatím s Arsenalem neprodloužit, protože Boss mu nabídl pouze roční smlouvu. Zdálo se již, že Sol se rozhodl pro Sunderland, ale nyní je i šance, že změní na sklonku kariéry ligu.

 

Šance : 75%, ale že zůstane u nás. Boss sice hledá dalšího stopera, ale myslím, že takového, který by splnil jeho kritéria, má vlastně doma, a tak se pro něj rozhodne.

 

 

Jay Simpson

 

Daily Mail informuje, že mezi největší zájemce o mladého kanonýra Jaye Simpsona se řadí Nottingham Forest a Leicester City.

 

21-letý Simpson se poté, co nezískal místo v prvním týmu Arsenalu, stal vlastně volným hráčem a hledá si nový klub. Po předchozích hostování v Millwall, West Bromwich či Queens Park Rangers definitivně opouští severolondýnský klub.

 

Oba kluby věří, že jim Simpson pomůže v návratu mezi anglickou elitu. V posledním angažmá v 39 zápasech vstřelil 12 branek. Neoficiálně se mluví i o zájmu Fulhamu, Blackpoolu či Hull City.

 

Šance : 100% že odejde, já osobně tipuji Nottingham, s ním má šanci na postup. Ale upřímně, škoda ho.

 

 

Mark Schwarzer

 

Přestup brankáře Fulhamu se možná zadrhl. Fulham nemá za Schwarzera náhradu a tak zvedl požadovanou částku odstupného na Ł4 milióny, když Arsenal nabídl maximálně Ł2 milióny.

 

Jestli Schwarzer přestoupí do Arsenalu, bude to s největší pravděpodobností znamenat stop pro Manuela Almuniu, který by mohl zamířit do Atlético Madrid.

 

Šance : 80% pro příchod Schwarzera, i přes informace o Givenovi, Hartovi a dalších. Boss potřebuje brankáře na 2 roky, a to je jen Mark. A tu cenu Fulham ještě rád sníží.

 

 

Cristian Zapata

 

Agent kolumbijského obránce potvrdil tisku, že spekulace o zájmu Arsenalu nejsou pravdivé a že tým ze severu Londýna nepředložil žádnou oficiální nabídku.

 

Agent přesto věří, že se přestup toto léto může ještě uskutečnit a právě do Premier League. Cristian  je sice v Udinese spokojený, ale nabídce velkého klubu by se nebránil.

 

Šance : 10%, tak kdo by se bránil nabídce Arsenalu, že? Myslím, že ale nepřijde, italský rybník není Wengerův šálek kávy.

 

 

Eduardo

 

A je tu nová vlna spekulací o odchodu Eduarda z Arsenalu, i přes vyjádření Wengera, že na Eduarda v nové sezóně spoléhá. Dalším zájemcem o služby Chorvata s brazilskými kořeny je španělská Valencie, která hledá levnou záplatu děr v sestavě po odchodu Žigiče, Villi či Davida Silvy.

 

Hovořilo se ve spojení s Eduardem i o tureckém Besiktasi a to vždy v souvislosti s tím, že Chorvat ztratil místo v prvním týmu Arsenalu.

 

Šance : 5%, Valencie se údajně zajímá i o Trezegueta či Dembela, prostě shání tzv. levné hráče. Boss Eduarda nepustí, už se na něj těším do Grazu. Chorvati tam zbourají stadion :-).

 

 

Ibrahim Afellay

 

Podle nejnovějších informací britských deníků se Arsenal zcela potichu zajímá o tohoto křídelníka PSV Eindhoven.

 

24letý hráč byl členem reprezentace Holandska, který získala titul vicemistra světa. Spekuluje se, že Boss se velice o tohoto talentovaného hráče zajímá.

 

Mladík, původem z Maroka, je již zkušený fotbalový harcovník, získal již 4 ligové tituly a Pohár Holandska. Velký neúspěch klubu v posledním ročníku Eredivisie však může odstartovat změnu dresu, zvláště když jeho smlouva končí již za rok.

 

V případě zájmu by museli kanonýři vynaložit Ł7,5 miliónů.

 

Šance : 5%, chudák Wenger, při komentování fotbalu na mistrovství určitě řekl na adresu tohoto hráče, že se mu líbí jeho hra, a už je tu zpráva, že Arsenal kupuje a kupuje….

 

 

A nezapomeňte, zítra v 16:00 !

 

/Patrick/