Přestupové spekulace

 

Sezóna ještě neskončila a novináři nedočkavě rozjíždějí další kolo spekulací. Berte vše s rezervou …

 

Raphael Varane

Goal.com přináší informaci, že Arsenal i přes velkou snahu nezíská středního obránce Lens Raphaela Varaneho. Hovoří se totiž o tom, že za 3 milióny liber hráč odejde do Manchesteru United.

18ti letý hráč sice nedávno podepsal s Lens nový kontrakt, ale přesto je zřejmé, že v kariéře bude pokračovat tento nadějný mladík v některém významnějším klubu. I když je Wenger známý svou výchovou mladíků, Arsenal zřejmě nebude schopen konkurovat rudým ďáblům v ceně, kterou za hráče Lens požaduje.

Lukas Podolski

Německý Bild spekuluje, že Arsenal svede v létě boj o služby německého útočníka Lukase Podolského.

Podolski začínal kariéru v Kolíně, aby následně přestoupil do Bayernu. Sice se do Kolína vrátil, ale neskrývá svou touhu hrát v Premier League. Novináři spekulují, že útočník s polskými kořeny by mohl být řešením ofenzivních problémů klubů jako je Arsenal či Tot*eham.

Sám Podolski je v Kolíně údajně šťastný, ale pro Bild se vyjádřil, že pokud by musel odejít, chtěl by jít do Premier League a do některého z velkých klubů.

Kolín je momentálně blízko k sestupové zóně a pokud opustí Bundesligu, těžko bude moci udržet své hvězdy. Podolski je ceněný na 15 miliónů liber a v této sezóně ve 27 zápasech vstřelil 12 branek.

Andrei Arshavin

Informace z ruských novin, týkajících se údajného zájmu Zenitu o Arshavina, se zdá již přebírají i serióznější weby na ostrovech. Sport.co.uk totiž přináší informaci, že Zenit již pracuje nad příchodem Arshavina, který je údajně v Londýně nespokojený, nesžil se s prostředím a dveře ve svém bývalém klubu jsou pro něj vždy otevřené, alespoň podle sportovního ředitele Kornijeva.

Zenit však nabídku na Arshavina údajně váže na „spokojenost“ hráče ve stávajícím klubu.

Benedikt Höwedes

Server Talkosport přináší zprávu o tom, že Arsenal má zájem o služby 23letého stopera Schalke Benedikta Höwedese.

Stoper německého klubu svými letošními výkony údajně zaujal několik předních evropských klubů, mezi něž patří i rival Arsenalu To*tenham.

Cesc Fábregas

Corriere dello Sport se zabírá myšlenkou, že Inter je připravený zasáhnout do boje o služby kapitána Arsenalu Cesca Fábregase.

Italský velkoklub se již údajně kontaktoval s agentem španělského hráče Darrenem Deinem, který je synem bývalého člena vedení londýnského klubu Davida Deina.

Prezident Interu Massimo Moratti má na přestup připravenou částku 35 miliónů liber, která by vyrovnala údajnou nabídku Barcelony, která se zájmem o Fábregase neuspěla minulé léto.

Další italský deník, Tutto Sport, informace doplňuje, že Arsenal by mohl požadovat jako součást výměny z Interu až dva hráče.

Fábregas by v Interu mohl nahradit Sneijdera, který za 25 miliónů liber přestoupí zřejmě do Manchesteru United.

Manuel Almunia

Almunia, kterého z branky Arsenalu vyhnaly fatální letošní chyby, dostal údajně nabídku Galatasaray Istanbul. Turecké noviny píší, že klub hledá náhradu za Robinsona Zapatu, který má údajně jít do United.

Klub z Old Trafford totiž usilovně hledá nové brankáře, protože Edwin Van Der Sar končí kariéru a Tomasz Kuszczak chce odejít sám a to z důvodu nedostatku herních příležitostí.

Steve Mandanda

„France Football“ informuje, že Arsenal se rozhodl svést boj s Manchesterem United v transferu Steve Mandandy, který má zájem odejít do Premier League.

Sir Alex Ferguson hledá nástupce van der Sara. Také Arséne Wenger v důsledku odchodu Almunii, výkyvům formy Fabianského a nedostatku zkušeností Wojciecha Szczezného má o služby reprezentačního brankáře Francie zájem.

Sám Mandanda je v Marseille spokojený, ale přestup nevylučuje. Sice preferuje Anglii, ale váží si i klubů ve Španělsku.

 

/různé zdroje/