Preview: ARSENAL FC – CRYSTAL PALACE FC


Základní informace

2.2.2014 (neděle)

17:00 (SELČ)
 
Emirates Stadium
 Jonathan Moss – Kirkup, Perry (East)

 
Slovak Sport 2

 

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

Hodnocení Hráčů: ?


Možná sestava

Je tu Transfer Deadline Day, koho zajímají nějaké sestavy. Tedy pokud do nich nevypíšu aspoň tři nová jména, že? Zkrátka  a dobře, vezmu to dnes hopem. Pokud je opravdu zpátky Rosický, vidím ho v páru s Artetou, před nimi by se mohla představit trojice Oxlade-Chamberlain, Özil, Podolski. Je otázka, jak na tom Lukas a Alex jsou po zranění, Arsene Wenger je zatím nestaví do těžkých zápasů na delší dobu, takže u nich nejspíš hrozilo riziko obnovení zranění. Měli ale další týden k dobru, snad už jsou připraveni a proti Crystal Palace se rozehrají. Nechci soupeře podceňovat, ale na domácím hřišti bychom proti nim měli odehrát pohodový zápas, nemusíme jim nutně dát desítku, ale určitě si zasloužíme jeden zápas bez nervů v závěru.

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Rosický – Oxlade-Chamberlain, Özil, Podolski – Giroud


Představení soupeře

Celý název

Crystal Palace Football Club

Přezdívka

Eagles, Glaziers

Založen

1905

Stadión

Selhurst Park (kapacita 26,255)

Majitelé a předsedové

Jeremy Hosking
Martin Long
Steve Parish
Stephen Browett

Manažer

Tony Pulis

Soutěž

Premier League

2012/13

The Championship, 5. místo

První tým pod názvem Crystal Palace FC vznikl někdy v roce 1861, zřejmě ze zaměstnanců výstaviště Crystal Palace (asi vidíte souvislost). Patřil mezi týmy, které pomáhali založit Fotbalovou asociaci a zasáhl také do prvního ročníku FA Cupu v sezóně 1871-72, ve kterém postoupil až mezi nejlepší čtyři týmy. V semifinále je vyřadil tým Royal Engineers a to byl poslední významnější zápis do fotbalové historie. Určitě ještě nastoupili do čtyř dalších ročníků FA Cupu, v ročníku 1875-75 vypadli ve druhém kole po porážce 3:0 od Wanderes FC a tím se jejich stopa ve fotbalových análech ztrácí.

V roce 1895 byla jižní část Crystal Palace Parku změněna na fotbalové hřiště, které sloužilo po dvacet let jako dějiště finále FA Cupu. Protože místní publikum navštěvovalo toto utkání v hojných počtech, měl mu být fotbal servírován pravidelně. A tak v roce 1905 vznikl (znovu) tým Crystal Palace FC. S jeho vznikem pomáhal Edmund Goodman, asistent sekretáře Aston Villy a tak nový klub získal své původní barvy, které poněkud nenápaditě kopírovali barvy Villans. Klub se pokusil společně s Chelsea a Southamptonem vstoupit do Football League, ale na rozdíl od dvou prvně jmenovaných týmů se mu to nepodařilo. Cesta do First Division zabrala Glaziers hezkých pár let, do kterých se vešly i dvě světové války, hospodářská krize a kus Studené války. Až v roce 1969 se Glaziers podívali do nejvyšší soutěže – ale jen  na krátko, v roce 1972 ji opustili. V roce 1973 „zmodernizovali“ svoji image a z Glaziers se stali Eagles. Opustili staré klubové barvy a přešli k současné červeno-modré kombinaci. V následujících letech se pohybovali od třetí ligy až po první a v ročníku 1990-91 vyhráli svou jedinou trofej – Zenith Data System Cup (známý také jako Full Members Cup) Tento úspěch jim možná trochu zhořkl odchodem jejich nejlepšího střelce – Ian Wright zamířil v září 1991 do Arsenalu. V důležitém ročníku 1991-92 se jim podařilo uhrát desáté místo a stali se tak se jedním ze zakládajících týmů nové soutěže – Premier League.


Match Facts

Arsenal

Posledních deset domácích zápasů Arsenal neprohrál

Poslední branku nám doma vstřelil Deulofeu z Evertonu, od té doby jsme 456 minut neinkasovali

Šest inkasovaných branek na domácím hřišti je nejlepší statistika celé ligy, z toho jsme polovinu dostali v prvním utkání s Aston Villou

Crystal Palace

Od nástupu Tony Pulise získali Eagles 16 bodů z 33 možných (W5 D1 L5)

Z posledních pěti utkání na hřišti soupeře čtyři prohráli

Žádný tým nedal venku míň branek než Crystal Palace (5)

Head-2-head

Arsenal dnes může uhrát první „double“ nad Crystal Palace od ročníku 1992/93

Ze 14 ligových zápasů na hřišti Arsenalu Crystal Palace vyhráli jen jeden – před skoro 20 lety 2:1

Ligová bilance Eagles na hřišti Arsenalu je W1 D6 L7

(BBC)